13 Niedziela Zwykła – Uroczystość 350-lecia podarowania Obrazu Matki Bożej do Rajczy

13 Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy 350-lecie podarowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej góralom z Rajczy. To wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej społeczności będziemy świętować razem z kardynałem Stanisławem Dziwiszem i biskupami Janem Zającem i Tadeuszem Rakoczym.

50 lat temu uroczystością przewodził kard. Karol Wojtyła  – ówczesny metropolita krakowski. Dziś pod wizerunkiem naszej Rajczańskiej Pani stanie Jego wieloletni sekretarz i współpracownik.

Pragniemy Naszej Matce zawierzać całą naszą społeczność, ale też prosić o jej błogosławieństwo. Dziękujemy za jej opiekę nad nami i obiecujemy, że dalej będziemy wierni Maryi, która prowadzi nas do swojego Syna – Jezusa Chrystusa.

• W środę, 3 lipca – Święto Św. Tomasza, Apostoła,
  • W czwartek, 4 lipca – I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • W piątek, 5 lipca – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • W sobotę, 6 lipca – Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. I sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce Maryi.

• Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • Od poniedziałku rozpoczynamy wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • W środę ministrantów i lektorów prosimy o uczestnictwo w Nabożeństwie Fatimskim.
  • W środę trzecie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Cykl kazań w tym roku z racji przypadającej rocznicy 350-lecia podarowania obrazu Matki Bożej do Rajczy głosi ks. Tomasz Chrzan – historyk. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej,
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
  • W piątek – pierwszy piątek miesiąca rano spowiedź podczas Mszy Świętych, po południu od godz. 17:00, a o godz. 18:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Bożego.
  • W sobotę przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie do czwartku.
  • W sobotę I sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17:15 Różaniec i zmianka różańcowa. Serdecznie zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe naszej parafii.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Anna Zoń w rocz. śmierci, mąż Emil
18:00 Rajcza O zdrowie i bł. Boże za wstawiennictwem Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Marii i rodziny
Wtorek 7:00 Rajcza † Wojciech i Franciszka Bury w rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Bolesław Ficoń, rodzice, teściowie