13 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

13 Niedziela Zwykła. Każda Eucharystia to spotkanie z Bogiem żywym i prawdziwym. Przychodzi On do naszych serc. Ostatnie wydarzenia (Boże Ciało, I Komunia Święta i Biały Tydzień) przypomniały nam o Jego obecności wśród nas.

Teraz czas, aby zanieść Jezusa do serc także innych ludzi. Czas wakacji jest właśnie takim czasem – czasem radosnego dawania świadectwa, że Bóg jest z nami. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej.

Niech Matka Najświętsza nas wspiera i wyprasza nam potrzebne łaski.

• W poniedziałek, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
  • W piątek, 3 lipca – Święto Świętego Tomasza, Apostoła

• W naszym Kościele nabożeństwa czerwcowe będą się odbywać po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy do oddawania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  • W tym tygodniu rozpoczynamy wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • W poniedziałek w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 oraz 18:00. W kaplicach w Rajczy Dolnej, Rycerce Dolnej i Nickulinie Msze Święte o godz. 17:00.
  • W Rycerce Dolnej przeżywać będziemy uroczystość odpustową. Spowiedź Święta od godz. 16:30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.
  • W środę trzecie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Będziemy w tym dniu dziękować za dar koronacji obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej (3. rocznica). Cykl kazań w tym roku głosi ks. Krzysztof Wilk – wikariusz z Pierśca. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej,
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
  • W piątek – pierwszy piątek miesiąca rano spowiedź podczas Mszy Świętych, po południu od godz. 17:00, a o godz. 18:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Bożego.
  • W sobotę przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.
  • W sobotę I sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17:15 Różaniec i zmianka różańcowa. Serdecznie zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe naszej parafii.
  • W sobotę od godz. 6:00 do 12:00 i po południu od godz. 17:00 będzie możliwość indywidualnej modlitwy przed obrazem Matki Bożej Kazimierzowskiej, który będzie umieszczony na tronie przy ołtarzu. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 uroczyste świętowanie 351. Rocznicy darowania obrazu Matki Bożej do Rajczy. Eucharystii przewodniczył będzie biskup Piotr Greger – sufragan naszej diecezji.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Władysław i Elżbieta Wiercigroch
9:00 Rajcza † Władysława i Piotr Myga, córka Janina, syn Krzysztof
11:00 Rajcza † Maria i Paweł Abram
18:00 Rajcza O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla księży neoprezbiterów Damiana i Piotra