13 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 13. niedziela zwykła. Jako uczniowie Chrystusa gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii. To Chrystus Zmartwychwstały jest w centrum naszej liturgicznej wspólnoty. Czas spotkania z Panem to czas umocnienia naszej wiary.

Przyjmowanie Go w Komunii Świętej pokrzepia naszą duszę i daje nowe siły do codziennego życia i podejmowania nowych wyzwań. Niech czas wakacyjny będzie dla nas czasem odpoczynku i nabrania nowych sił fizycznych. Niech to jednak nigdy nie będzie odpoczynek od Boga, od Jego miłości i Jego przykazań. 

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu, biskupa i męczennika
 • We wtorek, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Składka przeznaczona na Świętopietrze.
 • W czwartek, 1 lipca – I czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Polecamy także wszystkich kapłanów.
 • W piątek, 2 lipca – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W sobotę, 3 lipca – Święto Św. Tomasza Apostoła. Jest to także I sobota miesiąca – modlimy się przez Niepokalane Serce Matki Bożej

Ogłoszenia:

 • Od 26 czerwca w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych limit w Kościołach to maksymalnie 75 % obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk.
 • Parafia w Rajczy, Sołtys Rajczy wraz z Radą Sołecką ogłaszają zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla pogorzelców z Nowej Białej. 19 czerwca 2021 r. w Nowej Białej wybuchł gigantyczny pożar, wskutek którego spłonęło ponad 40 budynków. Wielu ludzi straciło cały dorobek życia. Spaliły się domy, stajnie, budynki gospodarcze. Najbardziej przydatne będą produktu, które długo mogą być przechowywane poza lodówką (konserwy, mleka, ryż, makarony, mąki), środki higieny osobistej, środki do sprzątania (proszki do prania, płyny do płukania, środki czystości). Przydadzą się również produktu dla dzieci (mleka w proszku, kaszki, jakieś przekąski dla młodszych). Z ubrań mogłaby się przydać bielizna osobista damska i męska, dla dzieci. Ponadto można przynosić: środki higieniczne, środki chemiczne, narzędzia budowlane, ogrodowe, łopaty, widły, gumowce, grabie, mopy, wiadra, rękawice robocze, ubrania robocze itp. Rzeczy należy dostarczyć do salki katechetycznej. Powyższe dary prosimy dostarczyć do środy 30 czerwca do godziny 20.00. Pomoc jest potrzebna jak najszybciej.
 • Biskup Roman Pindel podjął decyzję o zmianach personalnych wśród księży w naszej diecezji. Z naszej parafii odchodzi ks. Michał a w sierpniu powitamy u nas ks. Grzegorza Pydycha, który przybędzie do nas z parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żywcu. Dziękujemy pracującemu wśród nas przez 4 lata ks. Michałowi, zwłaszcza za pracę z młodzieżą i Służbą Liturgiczną Ołtarza. Oficjalnie pożegnamy Go 22 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 11.45.
 • Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w Wakacyjnym Dniu Dziecka w przysiółku ,, u Tomusi” w dniu 03.07 br. od godz. 15:00 W programie wiele atrakcji dla dzieci oraz rodziców, a także podsumowanie projektów ,, Czysta Rajcza wspólne dobro” oraz ,, Z dziećmi przez tradycję regionu”
 • Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w naszej parafii po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
 • Od poniedziałku w naszej parafii przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy Świętych:
  • W tygodniu w Rajczy – godz. 7:00 i 18:00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30)
  • W Niedzielę – w Rajczy 7:00, 9:00, 10:30, 11:45 oraz 18:00,
   a w kaplicach – Rajcza Dolna 8:00, Nickulina 16:30, Rycerka Dolna 17:00.
 • We wtorek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się w tym dniu w sposób szczególny za Ojca Świętego – papieża Franciszka. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 18:00. W kaplicach o godz. 17:00. W Rycerce Dolnej modlimy się przez wstawiennictwo patronów tej kaplicy – Św. Piotra i Św. Pawła.
 • W środę wieczorem zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim, a także ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo czerwcowe. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
 • W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na czuwanie prowadzone przez Stowarzyszenie Krwi Chrystusa, a na wieczorną Mszę Świętą w sposób szczególny zapraszamy osoby modlące się za kapłanów – „Margaretki” – a także rodziny księży pochodzących z naszej parafii do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów z racji I czwartku miesiąca.
 • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano spowiedź od godz. 6:30, a po południu od godz. 17:00. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Zachęcamy do zadośćuczynienia Sercu Jezusowemu za wszystkie grzechy oraz do odprawiania 9. pierwszych piątków miesiąca, zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
 • W sobotę przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą (przy zachowaniu wszystkich norm sanitarnych). Chorych prosimy zgłaszać do piątku – telefonicznie, w kancelarii lub w zakrystii.
 • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Różańcowe. W miesiącu lipcu zachęcamy wszystkich do modlitwy za naszą parafię przeżywającą 352. rocznicę podarowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej i 4. rocznicę koronacji tegoż wizerunku – za wszystkich dobrodziejów, czcicieli Matki Bożej, kapłanów oraz za zmarłych.
 • W sobotę i niedzielę będziemy przeżywać uroczystości rocznicowe w naszej parafii – rocznica podarowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej przez króla Jana Kazimierza i 4. rocznica koronacji naszego wizerunku.
  • Zapraszamy w sobotę po wieczornej Mszy Świętej na modlitwę różańcową (zmianka różańcowa) oraz czuwanie modlitewne przy obrazie Matki Bożej Kazimierzowskiej. Czuwanie zakończymy o 21:00 Apelem Jasnogórskim.
  • W niedzielę suma rocznicowa o godz. 11:45, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi bp Piotr Greger – biskup pomocniczy naszej diecezji. Po Mszy Świętej tradycyjny piknik Kazimierzowski. Serdecznie zapraszamy do dziękczynienia za dar obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej w naszej parafii.
 • W niedzielę składka przeznaczona na potrzeby diecezji i sądu biskupiego.
 • Michał organizuje dwudniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk. W programie m.in. Bardo Śląskie, Wampierzyce, Kudowa Zdrój. Termin pielgrzymki to 17-18 lipiec a cena to 420 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Michała.

Niech czas wakacji będzie dla nas czasem odpoczynku i umocnienia wiary

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 7:00 Rajcza † Władysława i Piotr Myga, córka Janina, syn Krzysztof;
18:00 Rajcza † Karol Prewendowski z rodzicami i zmarli z rodziny
Wtorek 7:00 Rajcza † Elżbieta i Władysław Wiercigroch
9:00 Rajcza † Anna Zoń, mąż Emil, zięć Henryk
11:00 Rajcza † Jolanta Płoskonka w rocz. śmierci
18:00 Rajcza w intencji Anny z okazji 80 rocz. urodzin z prośbą o bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej
17:00 Rajcza D.
17:00 Rycerka D. W int. Roksany w 11 rocz. urodzin z prośbą o bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej a także w intencji całej rodziny
17:00 Nickulina W intencji rodzin Nickuliny
Środa 7:00 Rajcza † Genowefa i Piotr Hulbój
18:00 Rajcza Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, zdrowie, wszelkie łaski i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Jolanty w 40 rocz. urodzin i całej rodziny
Czwartek 7:00 Rajcza † Halina Strączek z dziadkami: Michałem i Anną
18:00 Rajcza za Kapłanów i o nowe powołania Kapłańskie
17:00 Rajcza D. † Zygmunt Zając (od brata)
17:00 Rycerka D. w pewnej intencji
Piątek 7:00 Rajcza † Halina Strączek
18:00 Rajcza † Bolesław Ficoń z rodzicami i teściami
Sobota 7:00 Rajcza podziękowanie Matki Bożej Kazimierzowskiej za powrót do zdrowia i udaną operację Moniki
18:00 Rajcza † Stanisław Kąkol z rodzicami i teściami, † Alojzy Kurowski z żoną Julią
Niedziela 7:00 Rajcza † Halina Bobek z mężem Michałem
9:00 Rajcza † Regina Bednarz, mąż Ludwik, zięć Józef
10:30 Rajcza † Anna i Michał Grygny, syn Tadeusz, † Maria i Władysław Bednarz
11:45 Rajcza 1) za Parafian – w Rocznicę Koronacji Obrazu
2) † Marek Kos z rodzicami
3) † Adam Banaś
4) w int. wszystkich górali ze Związku Podhalan
18:00 Rajcza † Anna, Franciszek i Andrzej Lach
8:00 Rajcza D. † Sylwester i Emilia Kociołek z synem Dariuszem i rodzicami
16:30 Nickulina † Maria Bryja 1 rocz. śmierci
17:00 Rycerka D. † Anna i Konstanty Rosseger z rodzicami