13.11.2022 R. – OGŁOSZENIA 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

Już zbyt wiele się stało, co się stać nie miało,
a to, co miało nadejść, nie nadeszło.
[…]
Kto chciał cieszyć się światem, ten staje przed zadaniem
nie do wykonania.

Jezus uprzedza, że wiele nieszczęść dotknie ludzkość; spowodowanych zarówno siłami przyrody, jak i sprowadzonych przez nienawiść czy obojętność człowieka. Przygotowuje nas na to, a jednak każdego dnia się buntujemy. Czasem nie przekonuje nas nawet ostateczna nagroda.

„Można powtórzyć za Leibnizem, że Bóg – w ramach praw fizyki – i tak stworzył świat najlepszy z możliwych. […] nieszczęścia, katastrofy, rzezie i masowe cierpienia są niezbędne, by objawiła się wolna, niczym nieprzymuszona ludzka dobroć i nieobojętność” – pisze Jerzy Surdykowski.

• W środę zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej. W tym dniu nasza Parafia obchodzi Odpust ku Czci Matki Bożej Miłosierdzia Kazimierzowskiej, Msze Święte w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Znajdźmy czas, aby w tym wyjątkowym dniu przyjść i oddać pokłon naszej Pani i Królowej Beskidów Sanktuarium w Rajczy.
  • W czwartek, 17 listopada – wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Pół godziny przed Mszą Świętą Adoracja Pana Jezusa, zapraszamy, aby w ciszy spotkać się z Jezusem.
  • W piątek, 18 listopada – wsp. Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu, po Mszy Świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jest to również dzień imienin Księdza Biskupa Romana Pindla, pamiętajmy w modlitwie w intencji Biskupa Bielsko – Żywieckiego.
  • W przyszłą Niedzielę, 20 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Odpust w Rycerce Dolnej. W przyszłą Niedzielę o godzinie 11.45 będziemy Błogosławić dzieci Roczne, dlatego prosimy, aby zgłosić dziecko wcześniej w Kancelarii Parafialnej, a potem wcześniej przyjść przed Mszą Świętą o godzinie 11.45 i zgłosić się w Zakrystii, ponieważ Pan Kościelny musi przygotować stosowne Formularze do Błogosławieństwa.

OD 14 DO 20 LISTOPADA – INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek, 14.11.
Godz. 6.30-za zm. Mieczysława Robak
Godz. 7.00-za zm. Aleksandrę Sury w 2 r. śm. z mężem Bronisławem, rodzicami i teściami.
Godz. 18.00-za zm. Wiktorię i Ludwika Krzepina.
Wtorek, 15.11. wsp. Św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.
Godz. 6.30-za zm. Mieczysława Robak
Godz. 7.00-za zm. Julię i Jana Ryłko z całą rodziną.
Godz. 18.00-za zm. Andrzeja Lacha w 36 r. śm.
Środa, 16.11. Uroczystość Odpustowa ku Czci Matki Bożej Miłosierdzia Kazimierzowskiej
Godz. 7.00-za zm. Helenę i Tadeusza Paciorek oraz zmarłych z rodziny.
Godz. 9.00-za zm. Annę Maślanka w 13 r. śm.
Godz. 11.00-za zm. Tadeusza Kręcichwost w 16 r. śm. z teściami Heleną i Tomaszem Kąkol
Godz. 18.00-za zm. Członkinie i za zmarłych z rodzin z Róży Różańcowej Krystyny.
Czwartek, 17.11. Wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
Godz. 6.30-za zm. Mieczysława Robak
Godz. 7.00-za zm. Marię Sygut z mężem Janem i synem Stanisławem.
Godz. 18.00-za zm. Antoniego Gryglak z żoną Anną i rodzicami.
W Kaplicach:
Rajcza Dolna godz. 17.00-za zm. Ewę Wieczorek
Rycerka Dolna godz. 17.00- za zm. Ks. Prałata Guszkiewicza w 15 r. śm.
Piątek, 18.11. Wsp. Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
Godz. 6.30-za zm. Elżbietę i Władysława Wiercigroch.
Godz. 7.00-1). Za zm. Jana Zająca z rodzicami.
2). Za zm. Marię Śmiałkowską z rodzicami i mężem Franciszkiem.
Godz. 18.00-za zm. Antoninę i Henryka Szatanik z rodzicami.
Sobota, 19.11.
Godz. 6.30-za zm. Kazimierza i Wiesławę Sporek z synem Jackiem i rodzicami.
Godz. 7.00-1). Za zm. Franciszka Lacha w 23 r. śm.
2). Za zm. Jana Waliczka w r. śm.
Godz. 18.00-za zm. Marię Wawrzos z rodzicami i siostrą w r. śm.
Niedziela, 20.11. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Godz. 7.00-za zm. Mieczysława Śleziak w r. śm. z bratem księdzem Władysławem
i rodzicami Józefem i Stefanią.
Godz. 9.00-za zm. Anielę i Wawrzyńca Zoń.
Godz. 10.30-1). W int. Tomasza Habdasa z ok. 30 r. urodzin z prośbą o Bł. Boże, zdrowie
i opiekę MB Kazimierzowskiej a także w int. małżonki Marzeny.
2). Za zm. Władysława Oleś z żoną Olimpią.
Godz. 11.45 – Za Wszystkich parafian, budowniczych kościoła i kaplic, dobrodziejów i
darczyńców naszej parafii, ofiarodawców i fundatorów dla żyjących o Bł. Boże, zdrowie i
opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej, a dla zmarłych o chwałę Nieba.
Godz. 18.00-za zm. Stanisława Markockiego z siostrami.
W Kaplicach:
Rajcza Dolna godz. 8.00-za zm. Marię Wiercigroch z mężem Franciszkiem
i synem Tadeuszem.
Rycerka Dolna – Odpust ku Czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Godz. 9.30-za zm. Stanisława Jakubiec z rodzicami oraz Anną i Emilią.
Nickulina godz. 11.00-za wszystkich zmarłych z rodzin Róży Kobiet z Nickuliny oraz za dusze
w czyśćcu cierpiące od Zelatorki Anny.