12 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 12 Niedziela Zwykła. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Codzienna procesja eucharystyczna wokół Kościoła ma nas umocnić w wierze i odnowić naszą wiarę w Chrystusa ukrytego pod postacią chleba.

Jako parafia przygotowujemy się także do zbliżającej się wielkimi krokami uroczystości rocznicowej podarowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej góralom przez króla Jana Kazimierza w roku 1669.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus stawia swoim uczniom bardzo konkretne pytanie – za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? To pytanie, które sami powinniśmy stawiać każdego dnia – kim jest dla mnie Jezus? Co On mi daje? Dlaczego jest tak ważny w moim życiu. Oby poszukiwanie tych odpowiedzi pomogło nam jeszcze bardziej i mocniej otworzyć się na działanie Ducha Świętego w naszym życiu.

• W poniedziałek, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,
  • W piątek, 28 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • W sobotę, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

• Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu Nabożeństwa Czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  • Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy Świętej procesja eucharystyczna. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy mieszkańców:
    • w poniedziałek mieszkańców Rajczy Dolnej, Stacji i osiedla Hulboje,
    • we wtorek mieszkańców Graberek, Pichutów, Białego Potoka, Butorów, Liszków, Nickuliny,
    • w środę mieszkańców Kuchejdów, Ryłków, Osiedla Kazimierzowskiego, Janotów i Centrum Rajczy
  • W poniedziałek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Czerwcowym w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:30 Spowiedź przed uroczystością odpustową.
  • We wtorek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Czerwcowym w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę o 16:30 próba ministrantów i lektorów przed uroczystościami rocznicowymi.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek od godziny 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej procesja eucharystyczna i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkie grupy młodzieżowe (Oazę Dzieci Bożych, Oazę Młodzieżową, Służbę Liturgiczną oraz Różę Różańcową) do wspólnego świętowania i dziękowania za mijający rok formacyjny. Spotkanie przy ognisku.
  • W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00, a po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W kaplicach Msze Święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy zwłaszcza do Rycerki Dolnej, gdzie przeżywać będziemy uroczystość odpustową.
  • W sobotę o godz. 12:00 próba ministrantów i lektorów przez uroczystością jubileuszową w naszej parafii.
  • W przyszłą niedzielę Jubileuszowa Eucharystia 350-lecia podarowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej do Rajczy przez króla Jana Kazimierza. Uroczysta Suma o godz. 11:45. Liturgii przewodniczył będzie Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz. Wśród zaproszonych gości będą także biskup Jan Zając – honorowy Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz biskup Tadeusz Rakoczy, biskup senior naszej diecezji. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w tych wydarzeniach
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium i na uroczystości 350-lecia w przyszłą niedzielę o godz. 11:45 oraz po południu na Rodzinny Piknik Kazimierzowski.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Jan Kurek
18:00 Rajcza † Waleria i Władysław Grzybek
8:00 Rajcza D. O zdrowie i bł. Boże dla członkiń Róży Kobiet zel. Langer
9:30 Rycerka D. † Stefan Tyc, rodzice