12. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Przeżywamy 12. niedzielę zwykłą. Moc wiary objawia się tam, gdzie chrześcijanin nie oblicza i nie kalkuluje w duchu zimnego, czasem cynicznego wyrachowania. Objawia się tam, gdzie człowiek nie liczy wyłącznie na siebie lub na innych ludzi, ale zawierza siebie Bogu.

Także wtedy, gdy nasza wiara jest mocna, jest w niej miejsce na chwile wątpliwości, złamania czy nawet zwątpienia. Tyle, że człowiek mocny wiarą i nadzieją nie poddaje się takim chwilom i czyni wszystko, aby się temu skutecznie przeciwstawić. Czyni to przede wszystkim poprzez modlitwę, w której na nowo powierza się Bogu.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 • W czwartek, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela

Ogłoszenia:

 • Od 13 czerwca w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych limit w Kościołach to maksymalnie 50 % obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Od 26 czerwca limit zostaje zwiększony do 75% obłożenia Świątyni.
 • Biskupi podjęli decyzję, że od dziś zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Mamy obowiązek uczestniczyć w Kościele we Mszy Świętej zarówno w niedzielę, jak i święta obowiązujące.
 • Dziś składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary z kopert w kwocie 10320 zł. Dziękujemy także p. Arturowi Wrężel z ekipą za pomoc w przygotowaniu terenu przed plebanią do zasiania trawy. A także p. Kościelnemu Władysławowi Wróblowi wraz z synem Marcinem za pomoc w sprzątaniu garaży, plebanii i zakrystii znajdującej się po prawej stronie prezbiterium. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów oraz ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Także dziś przed Kościołem prowadzona jest zbiórka pieniędzy przez strażaków z OSP Rycerka Górna dla Państwa Paciorek z Rycerki Górnej, którym 3 maja w wyniku pożaru, uległ zniszczeniu dom. Bardzo prosimy o okazaniem im serca i wsparcie tej akcji.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W naszej parafii są one po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
 • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:30 możliwość Spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego.
 • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:30 możliwość Spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego.
 • W środę wieczorem zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do modlitwy. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 • W piątek zakończenie roku szkolnego dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8:00 (zarówno w Rajczy jak i w Rycerce Dolnej) dzieci, młodzież i ich rodziców, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły. Dziękujemy również za całoroczną współpracę, życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego. Zachęcamy, aby z tej okazji przystąpić do Spowiedzi Świętej – można przystąpić do tego sakramentu w tygodniu przed każdą Mszą Świętą.
 • Młodzież szkół średnich zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, do dziękczynienia za mijający rok szkolny.
 • W lipcu i w sierpniu w kaplicach Msze Święte w niedzielę i uroczystości będą w porządku wakacyjnym, a więc – Nickulina 8:00, Rajcza Dolna 15:30, Rycerka Dolna 17:00.
 • W czerwcu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy za młodych przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).
 • Ks. Michał organizuje dwudniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk. W programie m.in. Bardo Śląskie, Wampierzyce, Kudowa Zdrój. Termin pielgrzymki to 17-18 lipiec a cena to 420 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Michała.

Niech Chrystus umacnia naszą wiarę i miłość

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Tadeusz Szewczyk
7:00 Rajcza † Franciszek Margol (od rodziny Stębalskich i Wierzbinka)
18:00 Rajcza † Mateusz Czaniecki w 22 rocz. śmierci
17:00 Rycerka D. † Jan Czaniecki
Wtorek 6:30 Rajcza † Tadeusz Szewczyk
7:00 Rajcza † Franciszek Margol (od rodziny Byrdek, Lesław, Stembalski)
18:00 Rajcza † Dominik Bohumel (od rodziny Marysi i Teresy)
17:00 Rajcza D.
Środa 6:30 Rajcza † Cecylia Sołtysik
7:00 Rajcza † Jan Waliczek
18:00 Rajcza † Marian Strózik
Czwartek 6:30 Rajcza † Cecylia Sołtysik
7:00 Rajcza † Jan Strączek z żoną Jadwigą i wnuczką Haliną
18:00 Rajcza † Franciszek Czaniecki w 5 rocz. śmierci z rodzicami i teściami
Piątek 6:30 Rajcza † Cecylia Sołtysik
7:00 Rajcza 1) † Franciszek Margol (od Barbary i Łukasza Ciepły)
2) o rozwiązanie trudnej sprawy zawodowej przez wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej
8:00 Rajcza W int. uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły – dziękczynna za mijający rok pracy
18:00 Rajcza † Dominik Bohumel (od rodziny Worek z Ciśca z rodzinami)
8:00 Rycerka D. W int. uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły – dziękczynna za mijający rok pracy
Sobota 6:30 Rajcza † Zdzisław Kania 9 rocz. śmierci
7:00 Rajcza 1) † Jan Legierski z rodzicami i teściami
2) † Maria i Paweł Abram
10:00 Rajcza Msza Święta z ustanowieniem nowych lektorów naszego dekanatu
18:00 Rajcza † Ludwika Oleś, mąż Józef, synowie Władysław i Bronisław, zięć Józef
Niedziela 7:00 Rajcza † Ks. Prałat Zbigniew Guszkiewicz, † Ks. Prałat Stanisław Żądło
9:00 Rajcza 1) † Alojzy Zawada z żoną Krystyną i córką Janiną
2) Dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski i pomoc w pracy
10:30 Rajcza † Karolina Góralewicz w rocz. śmierci, mąż Jan
11:45 Rajcza † Adam Kąkol z rodzicami i teściami
18:00 Rajcza † Michał Kąkol w rocz. śmierci, żona Helena;
8:00 Rajcza D. o bł. Boże dla Kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii od Róży Kobiet zel. Langer
9:30 Rycerka D. † Julia i Władysław Nawaryński
11:00 Nickulina † Edward Szwajnoch