12 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 12 Niedziela Zwykła. Radujemy się dziś w parafii dwoma uroczystościami – I Komunią Świętą oraz Mszą Prymicyjną ks. Piotra Bułki. Idealnie te uroczystości wpisują się w niedawno zakończoną Oktawę Bożego Ciała. Uczestnictwo w Eucharystii zawsze jest formą wyznania wiary.

Te dwie uroczystości powinny nas dziś skłonić do refleksji. Z jednej strony powinniśmy sobie uświadomić, że pełne uczestnictwo we Mszy Świętej jest wtedy kiedy przyjmujemy Komunię Świętą. Dbajmy zatem o Spowiedź i regularne oczyszczanie serca ze zła. Z drugiej strony Eucharystia nie jest możliwa bez kapłana. Tylko kapłan może sprawować Eucharystię, choćby był najbardziej grzesznym człowiekiem. Dlatego dziękujmy dziś za każdego kapłana i pamiętajmy o nich w modlitwie, zwłaszcza za prymicjanta ks. Piotra.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W środę, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela

Ogłoszenia:

 • Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wskazaniami duszpasterskimi Naszego Ordynariusza z dnia 30 maja. Są na stronie diecezjalnej oraz naszej parafialnej.
 • Od 7 czerwca przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej. Dyspensa będzie obejmować tylko starszych, chorych i czujących silny lęk przed zarażeniem. Tyle te osoby są zwolnione z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.
 • W naszym Kościele nabożeństwa czerwcowe będą się odbywać po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy do oddawania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
 • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 Spowiedź Święta na zakończenie roku szkolnego.
 • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 Spowiedź Święta na zakończenie roku szkolnego.
 • W środę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zapraszamy do udziału i wrzucania próśb do skrzynki w tyle Kościoła.
 • W czwartek od godziny 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Spowiedź Święta dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego.
 • W piątek o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej. Zapraszamy także rodziców, wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły. Będziemy dziękować za mijający rok szkolny i prosić, aby wydał on obfite owoce.
 • O godz. 18:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa – zapraszamy młodzież ze szkół średnich by podziękować Panu Bogu za rok szkolny.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:45 błogosławieństwo rocznych dzieci.
 • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 • Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy miłego wypoczynku i wszelkiego dobra.

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Józef Gardas
7:00 Rajcza † Kazimiera Podgórzec
18:00 Rajcza O światło Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii od Róży Kobiet zelatorki Krystyny
17:00 Rycerka D. Za parafian
Wtorek 6:30 Rajcza † Helena Waluś
7:00 Rajcza † Zdzisław Zawada, ojciec Stanisław
18:00 Rajcza † Marian Strózik
17:00 Rajcza D. † Anna i Stanisław Wiercigroch
Środa 6:30 Rajcza † Jan Kurek
7:00 Rajcza † Janina Wróblewska
18:00 Rajcza † Alojzy i Krystyna Zawada, córka Janina
Czwartek 6:30 Rajcza † Rozalia i Franciszek Krzepina, syn Kazimierz, Antoni, synowa Helena
7:00 Rajcza O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla członkiń i ich rodzin z Róży Kobiet zel. Anny
18:00 Rajcza † Jan Grygny
Piątek 6:30 Rajcza O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla lekarza onkologii klinicznej Brygidy Brudny-Borowskiej i całego personelu
7:00 Rajcza I – † Tomasz Kocoń
II – Za Parafian
8:00 Rajcza Dziękczynna za mijający rok szkolny
18:00 Rajcza † Jan Kocoń, rodzice Helena i Kazimierz
Sobota 6:30 Rajcza † Maria i Wojciech Sury, rodzice
7:00 Rajcza I – † Jan Legierski, rodzice, teściowie
II – † Krystyna Machała
18:00 Rajcza † Władysław i Waleria Grzybek, córki Irena, Kazimiera, Urszula
Niedziela 7:00 Rajcza † Władysław Janik, rodzice, teściowie
9:00 Rajcza † Jan Filipski, rodzice
10:30 Rajcza † Jan Sury, zięć Andrzej
11:45 Rajcza † Zofia i Franciszek Banaś
18:00 Rajcza † Kazimierz Biernat; Michał Bobek
8:00 Rajcza D. † Kazimierz Ciapała
9:30 Rycerka D. † Maria Zeman, syn Adam
11:00 Nickulina O bł. Boże i zdrowie dla Józefa