12 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 12 Niedziela Zwykła. Radujemy się dziś w parafii dwoma uroczystościami – I Komunią Świętą oraz Mszą Prymicyjną ks. Piotra Bułki. Idealnie te uroczystości wpisują się w niedawno zakończoną Oktawę Bożego Ciała. Uczestnictwo w Eucharystii zawsze jest formą wyznania wiary.

Te dwie uroczystości powinny nas dziś skłonić do refleksji. Z jednej strony powinniśmy sobie uświadomić, że pełne uczestnictwo we Mszy Świętej jest wtedy kiedy przyjmujemy Komunię Świętą. Dbajmy zatem o Spowiedź i regularne oczyszczanie serca ze zła. Z drugiej strony Eucharystia nie jest możliwa bez kapłana. Tylko kapłan może sprawować Eucharystię, choćby był najbardziej grzesznym człowiekiem. Dlatego dziękujmy dziś za każdego kapłana i pamiętajmy o nich w modlitwie, zwłaszcza za prymicjanta ks. Piotra.

• W środę, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela

• Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wskazaniami duszpasterskimi Naszego Ordynariusza z dnia 30 maja. Są na stronie diecezjalnej oraz naszej parafialnej.
  • Od 7 czerwca przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej. Dyspensa będzie obejmować tylko starszych, chorych i czujących silny lęk przed zarażeniem. Tyle te osoby są zwolnione z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.
  • W naszym Kościele nabożeństwa czerwcowe będą się odbywać po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy do oddawania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 Spowiedź Święta na zakończenie roku szkolnego.
  • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 Spowiedź Święta na zakończenie roku szkolnego.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zapraszamy do udziału i wrzucania próśb do skrzynki w tyle Kościoła.
  • W czwartek od godziny 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Spowiedź Święta dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego.
  • W piątek o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej. Zapraszamy także rodziców, wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły. Będziemy dziękować za mijający rok szkolny i prosić, aby wydał on obfite owoce.
  • O godz. 18:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa – zapraszamy młodzież ze szkół średnich by podziękować Panu Bogu za rok szkolny.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:45 błogosławieństwo rocznych dzieci.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  • Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy miłego wypoczynku i wszelkiego dobra.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Józef Gardas
7:00 Rajcza † Kazimiera Podgórzec
18:00 Rajcza O światło Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii od Róży Kobiet zelatorki Krystyny
17:00 Rycerka D. Za parafian