12 MARCA 2023 R. – OGŁOSZENIA 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Aby jednak uciąć sobie dobrą pogawędkę, trzeba być koniecznie dobrym człowiekiem, […] trzeba znać przyjaźń, honor i bezgraniczną czułość, a przede wszystkim trzeba być otwarcie i oburzająco ludzkim” – pisał Chesterton.

To spotkanie mogło ograniczyć się do kilku zdań i wypicia kubka wody. Jezus prowadzi jednak dłuższą rozmowę, prowokując Samarytankę do zwierzeń. Kiedy dotyka spraw duchowych, kobieta dostrzega w Nim Mesjasza.

Reporterowi Edwardowi Miszczakowi zdarza się czasem nie dokończyć czytanej książki, ale nigdy nie zabrakło mu czasu na dokończenie rozmowy. Najciekawsze rzeczy są w umysłach ludzi. Trzeba je tylko umieć wydobyć.

• Już dziś po Mszy Świętej pod chórem można zaopatrzyć się w Paschaliki, małe w cenie 15 zł a duże po 27 zł. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za trud rozprowadzania paschalików. Środki i ofiary z tego tytułu będą w całości przeznaczone na potrzeby naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
  • Zapraszamy na Gorzkie Żale na godzinę 17.30, Msza Święta wieczorna będzie już bez kazania.
  • Zapraszamy na Drogi Krzyżowe w piątek na godzinę 17.30 i po Mszy Świętej Wieczornej.
  •    W tym tygodniu, w piątek i sobotę (17 i18 marca) w sklepie Delikatesy Centrum na Rynku, jak poprzednio przed Świętami Bożego Narodzenia odbędzie się Akcja „TAK – POMAGAM”. Grupa naszego Parafialnego Zespołu Caritas będzie zbierać dary dla biednych, ubogich i potrzebujących, które potem będą rozdysponowane wśród potrzebujących pomocy.
  •    Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium i naszej Parafii. Niech Matka Boża Kazimierzowska Królowa Beskidów i Pani Rajczańska wyprasza wszystkim Fundatorom i Ofiarodawcom oraz ich rodzinom wyprasza u Boga potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo.
  • W przyszłą Niedzielę składka przeznaczona będzie na pomoc Ukrainie. Módlmy się o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.
  • Dziękuję wszystkim Młodym, którzy byli obecni na „Spotkaniu Młodych” 10 marca w piątek, niech Duch Święty Was prowadzi i wspiera w Waszych codziennych poczynaniach i wyborach.
  • Prasa:
  1. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o wyjątkowym wydarzeniu, które miało miejsce w ostatnim czasie w USA oraz o Uroczystościach odpustowych w Rajczy.
  2. W „Niedzieli” mamy coś dla małżonków, wytłumaczone jest również pojęcie „post ścisły”, o świadectwie wiary Krzysztofa Ziemca dziennikarza.
  3. W Gazecie Parafialnej wspomnienie o pewnym wikariuszu naszej Parafii, przeczytamy również czym jest Wiara.

13.03-19.03.2023

13.03 PONIEDZIAŁEK
6.30-za zm. Janine Bednarz,
7.00-O Boże Bt. I zdrowie dla 2-letniego Wiktorka i jego rodziny. -Za zm. Michalinę Bednarz w 3 r. sm.
18.00- za zm. Stanisławę i Edwarda Kuś z synem Tadeuszem.
14.03 WTOREK
6.30- za zm. Józefa Rybarskiego.
7.00-1. Za zm. Ludwikę Krawiec z mężem Wojciechem i synem Józefem.
za zm. Marię Czyżowską w 7 r. śm
18.00 – za zm. Marię i Jana Wróbel z rodzicami z obu stron z zięciem Leszkiem w r. śr
15.03 SRODA
6.30-za zm, Józefa Rybarskiego.
7.00-1. Za zm. Anne i Michała Brandys.
– za zm. Stanisława Kubicę w 20 r. sm.
18.00- za zm. Romana Kocoń w 5 r. sm. z żoną Władysławą, córką Dorotą, zięciem Wiesławem i rodzicami.
16.03 CZWARTEK
6.30 – za zm. Władysławę i Michala Kucharskich.
7.00 – za zm. Bolesława Piec w 13 r. sm, z żoną Janiną.
18.00 – za zm. Genowefę Wolny w 4 r. sm.

RAJCZA DOLNA
17.00-za zm. Franciszka Lach w 19 r. sm.
RYCERKA DOLNA
17.00-za zm. Stanisław Pszczółkę w r. sm.
17.03 PIATEK
6.30-za zm. Marię Hutyra z mężem Władysławem. 7.00-za zm. Annę Biela w 6 r. sm.
18.00-za zm. Franciszka i Helenę Wiercigroch, Stanisławę i Józefa Hutyra,
oraz Rozalię Bejker.
RAJCZA DOLNA
17.00- za zm. Kazimierza Paciorek.
RYCERKA DOLNA
17.00 -za zm. Elżbietę Kurowską.

18.03 SOBOTA – WSP. ŚW. CYRYLA JEROZOLIMSKIEGO
6.30- za zm. Józefa Micorek,
7.00-O łaskę zdrowia i szczęśliwe rozwiązanie dla Izabeli.
Za zm. Annę Ślusarską w r. śm. z mężem Władysławem, rodzicami i teściami.
18.00-w int. Michała Bryś z ok. 18 r. urodzin o Bł. Boże na progu dorosłego życia i Dary Ducha Świętego na każdy dzień.
19.03 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7.00 – za zm. Natalię Kostka i Władysław Kostka w 2 r. śm.
9.00 – za zm. Józefa Trzopek w 5 r. sm.
11.00- za zm. Adama Banaś w r. sm.
18.00 – w intencji wszystkich ofiarodawców i fundatorów, składających ofiarę na potrzeby naszego Sanktuarium oraz w intencji wszystkich Parafian, dla żyjących o Bł. Boże i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o chwałę Nieba.
RAJCZA DOLNA
8.00- za zm. Janinę Szewczyk w 5 r. śm. i Tadeusza Szewczyk w 2 r. śm.
RYCERKA DOLNA
9.30-za zm. Józefa Jaszczurowskiego z żoną Stanisławą, córką i synem.
NICKULINA
11.00- za zm. Marię Latasiewicz z rodzicami i teściami.
SANATORIUM
15.00-