11 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

11 Niedziela Zwykła. Pytania o sens ludzkiego istnienia zawsze były żywe i budziły wiele dyskusji. Współczesny świat próbuje dać na nie swoją odpowiedź. Ale Pan Bóg, znając nasze pragnienia, wiedząc o naszych zmaganiach i podejmowanych wysiłkach, przedstawia nam swoją zbawczą ofertę.

Czyni to także w każdej Mszy Świętej, także sprawowanej dziś, w 11 niedzielę zwykłą. We wspólnocie ludzi wierzących uważnie wsłuchajmy się w Słowo Boże, będącej odpowiedzią na nasze pytania.

Otoczmy w nadchodzącym tygodniu dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

• W środę, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • W piątek, 19 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • W sobotę, 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny

• Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wskazaniami duszpasterskimi Naszego Ordynariusza z dnia 30 maja. Są na stronie diecezjalnej oraz naszej parafialnej.
  • Od 7 czerwca przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej. Dyspensa będzie obejmować tylko starszych, chorych i czujących silny lęk przed zarażeniem. Tyle te osoby są zwolnione z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.
  • Przeżywamy radość ze święceń kapłańskich naszych dwóch parafian – ks. Damiana Dadaka i ks. Piotra Bułki.
  • Prymicje ks. Piotra będziemy przeżywać za tydzień 21 czerwca o godz. 11:45. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich parafian i do udekorowania trasy przejazdu.
  • W naszym Kościele nabożeństwa czerwcowe będą się odbywać po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy do oddawania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  • Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy Świętej procesja eucharystyczna. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy mieszkańców:
    • w poniedziałek mieszkańców Rajczy Dolnej, Stacji i osiedla Hulboje,
    • we wtorek mieszkańców Graberek, Pichutów, Białego Potoka, Butorów, Liszków, Nickuliny,
    • w środę mieszkańców Kuchejdów, Ryłków, Osiedla Kazimierzowskiego, Janotów i Centrum Rajczy
  • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Będzie to także Msza Święta prymicyjna ks. Piotra na którą serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zapraszamy do udziału i wrzucania próśb do skrzynki w tyle Kościoła.
  • W czwartek od godziny 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej procesja eucharystyczna i zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
  • W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także III piątek miesiąca. Oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa na Compel, Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Eucharystia i Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10:30 Uroczystość I Komunii Świętej.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Maria i Jan Wolny w rocz. śmierci, rodzice
7:00 Rajcza † Stefania i Ludwik Abram, syn Mieczysław, Stanisław, Marian
18:00 Rajcza † Władysław Hutyra w 16 rocz. śmierci, żona Maria
17:00 Rycerka D. Za Parafian