11.02.2024 r. – Ogłoszenia – 6 Niedziela Zwykła

Dziś po każdej Mszy Świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja przez cały dzień do Mszy Świętej wieczornej do godziny 18.00.

W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Pamiętajmy, że Środa popielcowa to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy wszystkich do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza do dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożywania napojów alkoholowych. Zapraszamy do udziału w drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach.

Drogi Krzyżowe będą w Sanktuarium, w piątek o godzinie 17.30, przed Mszą Świętą wieczorną i bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej – ta Droga Krzyżowa będzie prowadzona przez różne Grupy działające przy naszej Parafii, co tydzień inna grupa. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, tradycyjnie w Niedzielę o godzinie 17.30, w tym roku kazania Pasyjne będzie głosił nasz Wikariusz Ksiądz Piotr Susfał, już teraz dziękujemy Mu za podjęcie się tego trudu. Pamiętajmy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Droga Krzyżowa w Kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej w piątki pół godziny przed Mszą Świętą, która będzie o godzinie 17.00.

Nasza Parafia w Środę Popielcową rozpoczyna Rekolekcje Wielkopostne – prośmy już dziś podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu o Światło Ducha Świętego dla Księdza Prof. Dr Hab. Wojciecha Zyzaka Rektora dwóch kadencji Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który będzie nam głosił Słowo Boże. Plan Rekolekcji znajduje się w Gazetach Parafialnych i na Stronach Internetowych Parafii.

Tradycyjnie na zakończenie Rekolekcji będziemy zbierać ofiarę na cele związane z duszpasterską i naukową posługą Księdza Wojciecha. W ten sposób wyrazimy naszą wdzięczność za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej Parafii podczas Tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Już dziś pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, niech Matka Boża Kazimierzowska Królowa Beskidów i Pani Rajczańska wyprasza u Boga dla Niego potrzebne łaski.

W Środę Popielcową składka jest traktowana jako jałmużna postna, w tym roku przeznaczamy te ofiary, jako pomoc Ukrainie.

W przyszłą Niedzielę składka przeznaczona będzie na cele duszpasterskie.

Prasa:

1. W Gazecie Parafialnej znajdziemy cały Program Rekolekcji Wielkopostnych, a także przeczytamy kolejny odcinek z cyklu: „Z dziejów Parafii i Miejscowości”.
  2. W „Niedzieli” – sporo znajdziemy o chorych i relacjach do człowieka chorującego, w tym także, gdy choruje dziecko.
  3. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o handlarzach „żywym towarem” o niebezpieczeństwach i zagrożeniach.
  4. „Gość Extra” (cena 14 zł) świetne opracowanie tematów dotyczących Wielkiego Postu – lektura na Wielki Post…

OD 12. 02. DO 18. 02. 2024 – INTENCJE MSZALNE

12.02. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 – 1. za zm. Sławomira Ziomek

1. za zm. Janinę Badura

Godz. 7.00 – za zm. Marię Wiercigroch

Godz. 18.00 – za zm. Janinę Witos

13.02. WTOREK

Godz. 6.30 – 1. za zm. Marię Wiercigroch

1. za zm. Sławomira Ziomek

Godz. 7.00 – za zm. Józefa Wolny w 30 r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Jadwiga i Władysław Bednarz z wnukiem Pawłem

14.02. ŚRODA   ŚWIĘTYCH CYRYLA I METODEGO, PATRONÓW EUROPY

POPIELEC ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Godz. 6.30 – za zm. Sławomira Ziomek

Godz. 9.30 – za zm. Marię Puszyńską

Godz. 11.30 – za zm. Jana Grygny

Godz. 12.30 – za zm. Marię Wiercigroch

Godz. 18.00 – za zm. Jana Jończy z rodzicami Józefem i Barbarą

Godz. 8.00 – za zm. Wiktorię Reis

Godz. 15.00 – za zm. Elżbietę Hutyra

Godz. 16.00 – za zm. Franciszka i Emilię Kąkol z synem Adamem

Godz. 17.00 – za zm. Andrzeja Gast

15.02. CZWARTEK   DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI

Godz. 6.30 – za zm. Jana Liszka w 26 r. śm. z żoną Walerią, synami Mieczysławem i Henrykiem  oraz rodzicami i teściami

Godz. 9.30 – za zm. Krystynę Zawada w 11 r. śm.

Godz. 11.30 – nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas 1 – 5

Godz.12.30 – nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas 6 – 8

Godz. 18.00 – za zm. Irenę i Tadeusza Wydra

Godz. 8.00 – nauka rekolekcyjna dla dzieci ze szkoły w Rycerce Dolnej

Godz. 15.00 – za zm. Szymona Buława w 1 r. śm.

Godz. 16.00 – za zm. Zofię Jędrzkiewicz

Godz. 17.00 – za zm. Sławomira Ziomek

16.02. PIĄTEK   TRZECI DZIEŃ REKOLEKCJI

Godz. 6.30 – za zm. Annę Lupa

Godz. 9.30 – za zm. Jana Grygny

Godz. 11.30 – nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas 1 – 5

Godz.12.30 – nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas 6 – 8

Godz. 18.00 – za zm. Stanisława Dziasek w r. śm.

Godz. 8.00 – nauka rekolekcyjna dla dzieci ze szkoły w Rycerce Dolnej

Godz. 15.00 – za zm. Józefę Ciurla oraz Annę Kuśnierz z rodzicami

Godz. 16.00 – za zm. Zofię Zając i Stanisława Zając

Godz. 17.00 – za zm. Marię Wiercigroch