10. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 10. niedziela zwykła. Jeśli wszyscy razem możemy nazywać Boga Ojcem, to znaczy, że jesteśmy Jego dziećmi, a wzajemnie dla siebie żyjemy w relacji duchowego rodzeństwa, należymy do Bożej rodziny.

Mówimy o tym z dumą i jest ona uzasadniona wtedy, gdy uwzględnimy warunek, o którym dziś mówi Jezus w Ewangelii: „bo kto pełni wolę Bożą ten mi jest bratem, siostrą, matką”. To zupełnie nowe kryterium Bożej rodziny. Tu nie ma mowy o więzach krwi. W nowej Bożej rodzinie kryterium przynależności stanowi pełnienie woli Bożej.

Prośmy, abyśmy zawsze pełnili wolę Bożą – gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek czynimy.

• We wtorek, 8 czerwca – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej
  • W piątek, 11 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • W sobotę, 12 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny

• Od 4 maja w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • Dziś składka przeznaczona na potrzeby diecezji. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone w ostatnim czasie ofiary na rzecz naszej parafii. W ostatnim miesiącu zebraliśmy do kopert 7090 zł. Zamówiliśmy także 39 ton węgla w kwocie 24 570 zł. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • Dziękujemy za zaangażowanie przy różnego rodzaju pracach przy naszej parafii. Dziękujemy Panom – Władysławowi Lipowskiemu, Władysławowi Wróblowi, Piotrowi Wolnemu, Arturowi Wrężel, Stanisławowi Miesiączkowi oraz Tomaszowi Kosińskiemu za naprawienie i doprowadzenie na nowo wody do zakrystii. Dziękujemy Paniom za wyplewienie i zasadzenie nowych kwiatów wokół Kościoła, posprzątanie grobu ks. Kuliga oraz pomoc w sprzątaniu Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Składamy także serdeczne podziękowania za przygotowanie i liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy osobom przygotowującym ołtarze, pocztom sztandarowym, osobom niosącym figury i obrazy, panom niosącym baldachim, chórowi parafialnemu, dzieciom w strojach komunijnych, ministrantom, lektorom, dzieciom i młodzieży oazowej, dzieciom i rodzicom sypiącym kwiaty, zespołowi Rajcusie oraz strażakom z OSP Rajcza oraz OSP Rycerka Dolna za uczestniczenie oraz zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Dziękujemy przede wszystkim Wam drodzy parafianie za uczestniczenie w procesji, wspólną modlitwę i danie świadectwa wiary.
  • Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy do uczestniczenia w wieczornych Mszach Świętych z procesjami eucharystycznymi wokół Kościoła. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie mieszkańców:
    • w poniedziałek mieszkańców Rajczy Dolnej, Stacji i osiedla Hulboje,
    • we wtorek mieszkańców Graberek, Pichutów, Białego Potoka, Butorów, Liszków, Nickuliny,
    • w środę mieszkańców Kuchejdów, Ryłków, Osiedla Kazimierzowskiego, Janotów i Centrum Rajczy
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W naszej parafii są one po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo majowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00
  • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Kazimierzowskiej w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O 18:00 Msza Święta a po niej procesja wokół Kościoła do 4 ołtarzy. Po zakończeniu procesji tradycyjne poświęcenie ziół i wianków. Po Mszy Świętej zostaną także wręczone także nagrody dla dzieci za uczestniczenie w Oktawie i sypanie kwiatów.
  • W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie przedchrzcielne.
  • W piątek z racji uroczystości Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 oraz w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy sakramentu Chrztu Świętego. Dzieci zgłaszamy wcześniej w kancelarii parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę składka do kopert na potrzeby naszej parafii.
  • W czerwcu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy za młodych przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Bierzmowania
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Niech Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie umacnia naszą wiarę

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Henryk Walz
7:00 Rajcza † Maria Szwarc
18:00 Rajcza † Antonina i Antoni Kąkol z rodzicami i rodzeństwem