10.12.2023 r. – 2 Niedziela Adwentu – Ogłoszenia

W 2004 roku Irańczyk Mehdy Kavousi zaprotestował przeciw decyzji rządu w Hadze o wydaleniu z Holandii nielegalnych imigrantów. Zaszył sobie usta, bo „powiedział już wszystko, co miał do powiedzenia, a i tak go nie posłuchano”, i oczy, „bo nie chciał patrzeć na cierpienia azylantów”.

Jan Chrzciciel był radykalny zarówno w poglądach, jak i w sposobie bycia. Jego ubranie, wygląd i odwaga stanowiły dla ludzi prowokację. Wzbudził do siebie niechęć uczonych w Piśmie, faryzeuszy, a przede wszystkim konkubiny Heroda. Swoją działalność przypłacił życiem.

Oddana Kościołowi św. Katarzyna ze Sieny mawiała czule i pokornie, że papież jest „słodkim Jezusem na ziemi”. Jednak, kiedy wydawało się jej, że nie jest przez niego dość uważnie słuchana, tupała nogą, wołając: „Słuchaj no! Do kogo ja mówię? Do ciebie czy do ściany?!”.

•    Po Mszy Świętej pod chórem kościoła możemy zaopatrzyć się w Świece Caritas na stół wigilijny, rozprowadzają je przedstawiciele działającego w naszej Parafii Oddziału Caritas, świece są w cenie takiej jak w poprzednim roku: małe po 15 zł a duże w cenie 30 zł, oczywiście można również podzielić się swoim darem serca składając ofiarę na cele, które realizujemy w ciągu roku – a warto dodać że pomagamy osobom bezdomnym, biednym i potrzebującym różnego wsparcia, w tym także materialnego, swoją działalność prowadzimy bezinteresownie. Dzięki Waszej pomocy i ofierze docieramy tam, gdzie inni tej pomocy potrzebują, w minionym roku wsparliśmy naszym działaniem około 60 osób. Zachęcamy i prosimy, aby młodzież naszej Parafii również angażowała się w niesienie bezinteresownej pomocy, wspomniał o tym Ksiądz Biskup Roman podczas kazania na Bierzmowaniu. Drodzy rodzice zachęcajcie swoje dzieci do tego rodzaju działalności, budzimy w ten sposób w młodych ducha współodpowiedzialności za drugiego człowieka. Spotkania mamy zawsze w czwartki o godzinie 18.30 – zapraszamy.
  •    Roraty codziennie o godzinie 18.00 a w sobotę Roraty będą o godzinie 7.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, ale również młodzież i całe rodziny. Drodzy rodzice prowadźcie swoje dzieci do Jezusa.
  •    W środę, 13 grudnia – wsp. Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, podczas Nowenny czytamy je i modlimy się w tych intencjach podczas każdej Nowenny. W środę po Mszy wieczornej posiedzenie Rady Ekonomicznej naszej Parafii.
  •    W czwartek, 14 grudnia – wsp. Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Od godziny 17.30 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi Świętej. Zachęcamy by już teraz pomyśleć o przedświątecznej Spowiedzi i nie odkładać tego na ostatnią chwilę.
  •    W piątek, 15 grudnia – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca, po Mszy Świętej zapraszamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  •    Wszystkim fundatorom, ofiarodawcom i dobrodziejom składamy podziękowanie za składane ofiary na cele naszej Parafii i Sanktuarium, zapewniamy o naszej nieustannej modlitwie w Waszej intencji i Waszych rodzin. Niech Matka Boża Kazimierzowska, Królowa Beskidów i Pani Nasza wyprasza Wam wszystkie potrzebne łaski u Boga i zdrowie.
  •     W sobotę o godzinie 9.00 zapraszamy dzieci i młodzież na próbę Scholii Parafialnej.
  •    W przyszłą Niedzielę będziemy zbierać po Mszy Świętej do puszek ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zwłaszcza na Ukrainie. Podzielmy się z ofiarami wojny swoją miłością i dobrym sercem.
  • Ogłoszenie z Gminy: „Szanowni Mieszkańcy Wójt Gminy Rajcza zwraca się z prośbą o usuniecie gałęzi znajdujących się na trasie przejazdów pługów odśnieżających.  Zwisające gałęzie powodują uszkadzanie sprzętu i mogą spowodować brak możliwości odśnieżania danego odcinka drogi”.

Prasa:

1. W Gazecie Parafialnej polecamy kolejny odcinek z cyklu „Z dziejów Parafii i Miejscowości” tym razem o księdzu Franciszku Bryii – męczenniku z Dachau, naszym rodaku.
  2. W „Gościu Niedzielnym” warto poczytać o bohaterze tegorocznych Rorat Świętym Franciszku z Asyżu, polecamy również artykuł o Ojcu Marianie Żelazko – Polaku, który pracował wiele lat w Indiach i obok Matki Teresy jest najbardziej znaną osobą w tym kraju.
  3. Z „Niedzieli” dowiemy się sporo o Apelu Jasnogórskim – ma już 70 lat.

OD 11. 12  DO  17. 12. 2023 – INTENCJE MSZALNE

11.12. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 – za zm. Kazimierza i Annę Oleś w r. śmierci

– za zm. Mieczysław Kubas