10.09.2023 r. – 23 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Profesor Barbara Skarga wspomina, jak po wejściu armii sowieckiej do Wilna na ścianie budynku dawnych sądów, zajętym przez NKWD, zawieszono pojemnik z napisem: „Skrzynka na donosy”. Ludzie przybiegali ją oglądać, bo nie mogli uwierzyć, że jakakolwiek władza może opierać się na donosach.

Jezus zaleca, by człowieka grzeszącego upomnieć w cztery oczy, potem w obecności świadków, a dopiero później donieść władzy. Grzesznika nazywa bratem i wskazuje na siłę modlitwy: „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”.

Grupa osób złożyła donos na proboszcza z powodu pewnej inwestycji budowlanej. Urzędnicy odesłali pismo do księdza, prosząc o wyjaśnienie, omyłkowo z podpisami parafian. Proboszcz przeczytał list z ambony, potem wraz z nazwiskami włożył go do tabernakulum i powiedział: „Panie Jezu, poczytaj sobie, jakich mam parafian”.

• W środę, 13 września – wsp. Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy w tym dniu na wieczorną Mszę Świętą, po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, odczytujemy je zawsze w czasie Nowenny i modlimy się w tych intencjach przed Cudownym wizerunkiem Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  •    W czwartek, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną wystawienie Pana Jezusa i Adoracja, możliwość Spowiedzi Świętej.
  •    W piątek, 15 września – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca – po Mszy Świętej wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  •    W sobotę, 16 września – wsp. Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. W tym dniu, odbędzie się diecezjalne pielgrzymka rodzin oraz wspólnot Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  • W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
  • W przyszłą Niedzielę składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  •    W przyszłą Niedzielę w Rajczy Dolnej Msza Święta Odpustowa o godzinie 8.00 z racji przypadającego 18 września wspomnienia Świętego Stanisława Kostki Patrona Kaplicy, módlmy się szczególnie w tym dniu za mieszkańców Rajczy Dolnej i za Młodzież, której patronem jest Św. Stanisław Kostka.

OD 11 WRZEŚNIA  DO  17 WRZEŚNIA  2023 – INTENCJE MSZALNE

11.09. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 – za zm. Czesława Drozdek

– za zm. Zygmunta Dziergasa

Godz. 7.00 – za zm. Elżbietę Kurowską

– za zm. Bogdana Hulbója

Godz. 18.00 – za zm. Rozalię Wolny z mężem Dominikiem i zmarłych z rodziny

12.09. WTOREK   NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA MARYI

Godz. 6.30 – za zm. Elżbietę Kurowską

– za zm. Mieczysława Sury

Godz. 7.00 – za zm. Jana Hulboja z synem Tomaszem

– za zm. Marię Bryja w 3 r. śm. z mężem

Godz. 18.00 – za zm. Józefę Kąkol w 1 r. śm. z mężem Stanisławem i rodzicami z obydwu stron

13.09. ŚRODA  ŚW. JANA CHRYZOSTOMA BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

Godz. 6.30 – za zm. Marię Harmata

– za zm. Bogdana Hulbója

Godz. 7.00 – za zm. Marię i Pawła Abram

– w intencji Adrianny Zawada w dniu urodzin z prośbą o Boże Błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej

Godz. 18.00 – Dziękczynno – błagalna za otrzymane łaski z okazji 55 r. urodzin

14.09. CZWARTEK    PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Godz. 6.30 – za zm. Helenę i Stanisława Gogler

Godz. 7.00 – za zm. Marię Harmata

Godz. 18.00 – za zm. siostry z Róży kobiet zelatorki Celiny i zmarłych z ich rodzin

Rajcza Dolna :

Godz. 17.00 – za zm. Władysławę i Eugeniusza Para z córkami Mieczysławą i Teresą oraz zięciem                  Eugeniuszem

Rycerka Dolna :

Godz. 17.00 – za zm. Franciszka Matuszyka z rodzicami

15.09. PIĄTEK    NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY BOLESNEJ

Godz. 6.30 –  za zm. Marię Harmata

– za zm. Mariannę Pieczarka

Godz. 7.00 – za zm. Zofię i Bernarda Ryłko

– za zm. Teresę Pietera

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Janota i Franciszkę z rodzicami

16.09. SOBOTA    ŚW. KORNELIUSZA, PAPIEŻA I CYPRIANA, BISKUPA,

MĘCZENNIKÓW

Godz. 6.30 – za zm. Helenę i Ludwika Paciorek

– za zm. Mariannę Pieczarka

Godz. 7.00 – za zm. Marię i Józefa Hulbój z synem Jarosławem

– za zm. Piotra Brączek w 32 r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Micorek w 2 r. śm.

17.09. NIEDZIELA  ŚW. ROBERTA BELLARMINA, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

ŚW. ZYGMUNTA SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO, BISKUPA

Godz. 7.00 – O Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wszelkie łaski na dalsze lata dla Stanisławy w 70 r. urodzin oraz całej jej rodziny

Godz. 9.00 –  za zm. Józefa i Wiktorię Nowak z córką Marią oraz zięciami Zbigniewem i Tadeuszem