10.03.2024 r. – 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA

Żona zarzucała Stanisławowi Lemowi, iż żyje w poczuciu misji, że przez swoją twórczość chce poprawiać świat. „Nikt tego nie może zrobić – ani papież, ani ja. Świat idzie swoją drogą” – uspokajał pisarz.

Mimo ogromnych wysiłków, zdolności czy inteligencji ludziom nie udaje się zmienić świata. Może to robić jedynie Bóg, który z miłości posłał swojego Syna. Człowiek może z Nim tylko współpracować.

Jarosław Makowski przestrzega przed nachalnym nawracaniem: „Czyż więc nie powinniśmy zacząć naszych spotkań z niewierzącymi tak po prostu – od wspólnej kaszy i piwa? A resztę pozostawić Bogu”.

Kalendarz liturgiczny:

•    Dziś po Mszy Świętej można nabyć Paschaliki małe w cenie 15 zł i duże w cenie 25 zł, baranki w cenie 15 zł. środki i ofiary z tego tytułu przeznaczone będą na cele Caritas i pomoc potrzebującym pomocy.
  •    Popołudniu zapraszamy na Gorzkie Żale, na godzinę 17.30 połączone z kazaniem pasyjnym. Podczas Gorzkich Żali będzie, już tradycyjnie zbierana ofiara na kwiaty do Bożego Grobu.
  •    W Środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  •    W czwartek – od godziny 17.30 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi.
  •    W piątek zapraszamy na Drogi Krzyżowe, które w Sanktuarium będą o godzinie 17.30, przed Mszą Świętą wieczorną i bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.
  •    W piątek, 15 marca z naszego Sanktuarium wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa (ok. 20 km), o godzinie 20.00 będzie Msza Święta na rozpoczęcie a bezpośrednio po Mszy wyjście na Drogę Krzyżową. Przewidywane zakończenie ok. godziny 4.00. Drogę Krzyżową organizuje Fundacja „Most Pamięci”, zapisy SMS pod nr tel : 664 571 199
  •     W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisława Gądeckiego od 16 do 24 marca nasza Parafia podejmuje Nowennę w intencji Ojczyzny, modlić się będziemy po Mszach wieczornych, zapraszamy wszystkich parafian i tych, którym dobro Ojczyzny noszą w swoim sercu.
  •     Wszystkim Fundatorom i Ofiarodawcom, składającym dziś ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium dziękujemy, również i tym, którzy to czynią drogą elektroniczną. Niech Matka Boża Kazimierzowska Królowa Beskidów i Pani Rajczańska wyprasza potrzebne łaski u Boga. Chciałbym poinformować, że w poniedziałek zakupiliśmy 30 ton Ekogroszku za kwotę 37 250 zł, przy tej okazji chciałbym podziękować mężczyznom, którzy pomogli węgiel złożyć do kotłowni: p. Bartłomiej Gaweł, p. Rafał Dallig, p. Adam Kąkol, p. Piotr Wolny i p. Władysław Wróbel. Ostatnio w styczniu i lutym zebraliśmy na potrzeby naszego sanktuarium kwotę 11 410 zł.
  •    Wspólnota „Spotkania Małżeńskie” zaprasza serdecznie Małżonków na warsztat o „Dobrym dialogu małżeńskim”. Celem warsztatu jest pokazanie jak wygląda codzienna małżeńska rozmowa i dlaczego czasem trudno się w niej porozumieć. Wspólnie małżonkowie odkryją, jak powinien przebiegać prawdziwy dialog i jak go prowadzić, aby umacniał on więzi małżeńskie. Warsztat odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 17 marca o godzinie 15:00 w salce. Wstęp wolny, zapraszamy.
  •    W przyszłą niedzielę zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, organizowany przez Grupę Charytatywną i Wolontariat „Iskra”. Przed i po Mszach będzie można nabyć Palmy Wielkanocne oraz dekoracje świąteczne. Zachęcamy do włączenia się w akcje! Całość zebranych środków przeznaczona będzie na działalność naszego Parafialnego Oddziału CARITAS. Przypominamy, że systematycznie pomagamy i wspieramy około 60 rodzin z naszej Parafii.

Prasa:

1. W Gazecie Parafialnej: a). Misje Święte – czym są Misje, które będziemy przeżywać we wrześniu w naszej Parafii i do kogo są adresowane?
  2. W Niedzieli: a). Szczegóły dotyczące wspomnianej już w ogłoszeniach Nowenny w intencji Ojczyzny, b). O Ojcu świętym Franciszku, który 13 marca obchodził będzie 11 rocznicę pontyfikatu.
  3. W „Gościu Niedzielnym”: a). O kobietach w Kościele…, b). O nowych wyborach w Kościele polskim, które odbędą się w najbliższym czasie.

OD 11. 03 DO 17. 03. 2024 – INTENCJE MSZALNE

11.03. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 – 1. za zm. Jana Janota

Godz. 7.00 – za zm. Władysława Wiercigroch