1. Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Czas Wielkiego Postu to czas refleksji nad własnym istnieniem. Dziś przeżywamy 1. Niedzielę Wielkiego Postu. W tym okresie jesteśmy zachęceni do zmiany swojego życia, do nawrócenia oraz do spełniania uczynków pokutnych oraz przebłagalnych za grzechy.

Wzorem jak radzić sobie ze złem i pokusami jest dla nas nasz Mistrz – Jezus Chrystus. Wpatrujmy się w Jego przykład i pogłębiajmy naszą wiarę. Prośmy Chrystusa o odwagę do nawrócenia i wyznania swoich grzechów w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

• W poniedziałek, 22 lutego – Święto Katedry Świętego Piotra

• Dziś składkę przeznaczymy na cele duszpasterstwa naszej diecezji. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na cele naszej parafii i za wszelką pomoc. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • Składamy serdeczne podziękowania naszej siostrze albertynce Dorocie Kostce oraz Państwu Andrzejowi i Jolancie Ryłko za pomoc i czas poświęcony w uporządkowaniu archiwum parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w ciszy przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
  • W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 będziemy udzielać błogosławieństwa dla dzieci rocznych.
  • W Wielkim Poście zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17:30 oraz o 19:30 dla osób pracujących do późna. W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o 16:30, następnie Msza Święta. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Adama będą w niedzielę o godz. 17:30. W czasie Gorzkich Żali składka przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  • W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą wspieramy dzieci z Afryki (dzieło Ad Gentes). Pomagamy dzieciom z najuboższych rejonów Afryki w ich codziennym funkcjonowaniu.
  • W Wielkim Poście zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przypominamy, że nie będzie organizowanego specjalnego dnia Spowiedzi Wielkopostnej dlatego już teraz prosimy do przystępowania do Spowiedzi wcześniej – przed każdą Mszą Świętą.
  • W miesiącu lutym zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży z naszej parafii przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Zbigniew Mitura
7:00 Rajcza † Maria i Franciszek Kukuczka z rodzicami
18:00 Rajcza † Józef Harmata w rocz. śmierci z rodzicami i teściami
17:00 Rycerka D.
Wtorek 6:30 Rajcza † Barbara Tyc w 4 rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Michalina Bartosik
18:00 Rajcza † Władysława Kocoń z mężem Romanem, córką Dorotą, zięć Wiesław, rodzice, brat Augustyn
17:00 Rajcza D. † O. Marian Nowak od Wspólnoty Rajcza Dolna
Środa 6:30 Rajcza † Ludwika Wiercigroch.
7:00 Rajcza † Michalina Bartosik
18:00 Rajcza † Joanna Latos w 1 rocz. śmierci
Czwartek 6:30 Rajcza † Ludwika Wiercigroch.
7:00 Rajcza † Maria i Henryk Dudek z rodzicami
18:00 Rajcza † Jadwiga Wójcik w 7 rocz. śmierci, rodzice: Franciszek i Aniela, siostra Antonina, brat Jan
Piątek 6:30 Rajcza † Jan i Czesław Machała w rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Zofia Hulbój