1 Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Gromadzimy się w 1 Niedzielę Wielkiego Postu. Mamy świadomość, że każde oddalenie się od Boga prowadzi do drogi zła. Pragniemy powierzyć się Jezusowi Chrystusowi, aby swoją mocą uzdalniał nas do permanentnego odpowiada się po stronie dobra.

Okres przygotowania paschalnego to doskonały czas do refleksji i podjęcia decyzji, aby nadać własnemu życiu właściwy kierunek.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W środę, 4 marca – Święto Św. Kazimierza, królewicza
  • W czwartek, 5 marca – I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby Bożej
  • W piątek, 6 marca – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  • W sobotę, 7 marca – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Maryi

• Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Kończymy dziś także rekolekcje parafialne. Dziękujemy ks. Przemysławowi Sawie wraz z grupą ewangelizacyjną za wygłoszone do nas Słowo Boże. Życzymy im dalszej owocnej posługi ewangelizacyjnej.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej próba liturgiczna młodzieży klas VIII przygotowującej się do bierzmowania wraz ze świadkami.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na próbę chóru parafialnego do salki.
  • Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy także rodziców młodzieży klas VIII do pomocy w sprzątaniu Kościoła.
  • W środę przypada święto Św. Kazimierza Królewicza. W naszej parafii będziemy przeżywać jednak odpust w czwartek.
  • W środę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 15:45. Próba przed bierzmowaniem.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
  • W czwartek dzień odpustu ku czci Św. Kazimierza Królewicza. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Suma odpustowa będzie wieczorem pod przewodnictwem bpa Piotra Gregera, biskupa pomocniczego naszej diecezji. W czasie tej Eucharystii biskup Piotr udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu dla naszej parafii.
  • Młodzież przystępująca do bierzmowania przychodzi do Kościoła wraz ze świadkami na godz. 16:15.
  • Jest to także I czwartek miesiąca – zachęcamy do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej. W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź od godz. 15:00, następnie o 15:30 Droga Krzyżowa i o godz. 16:00 Eucharystia.
  • Zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie przedchrzcielne do salki parafialnej.
  • W piątek – I piątek miesiąca – spowiedź rano podczas Mszy Świętych po południu od godz. 16:00. O godz. 16:30 Droga Krzyżowa, a o godz. 17:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • O godz. 19:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież, dla młodzieży ze szkół średnich, pracującej i wszystkich którzy nie mogą w innej porze uczestniczyć w tym nabożeństwie – serdecznie zapraszamy.
  • W piątek spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny. O godz. 16:15 Różaniec i zmianka różańcowa.
  • W sobotę istnieje także możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą, Prosimy ich zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do piątku.
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00, zaś grupy AA o godz. 18:00.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 17:00, i w niedzielę o godz. 11:45 udzielać będziemy sakramentu Chrztu Świętego dzieciom które odpowiednio wcześniej zgłaszamy w kancelarii parafialnej.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Ryszard Krzepina
7:00 Rajcza O zdrowie dla Piotra
17:00 Rajcza † Helena i Stanisław Gogler, zięć Władysław
16:00 Rycerka D. † Anna Rosseger w 2 rocz. śmierci, mąż Konstanty
Wtorek 6:30 Rajcza † Regina Włoch
7:00 Rajcza † Henryk Wiercigroch
17:00 Rajcza † Helena i Kazimierz Kocoń, syn Jan
16:00 Rajcza D. Za Parafian
Środa 6:30 Rajcza † Irena Skubik
7:00 Rajcza † Janina Szewczyk
17:00 Rajcza † Kazimierz Salachna, rodzice
Czwartek 7:00 Rajcza † Franciszek Salachna, córka Jadwiga
9:00 Rajcza † Henryk Podgórzec
11:00 Rajcza Za Parafian
17:00 Rajcza I – W intencji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania o dary Ducha Świętego i wszelkie łaski dla nich i ich rodzin.
II – † Jadwiga Wójcik, rodzice, siostra Antonina, mąż Jan, brat Jan
16:00 Rajcza D. † Józef i Anastazja Stańco, rodzice
16:00 Rycerka D. Za parafian
Piątek 6:30 Rajcza † Józef i Anna Pustelnik, syn Jan
7:00 Rajcza I – † Julia i Ludwik Kubas
II – O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i zdrowie dla Antoniego w 80 rocz. ur.
17:00 Rajcza † Kazimiera i Władysław Pawlus
Sobota 6:30 Rajcza † Michał Ryłko w 1 rocz. śmierci
7:00 Rajcza I – O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Sebastiana w 38 rocz. ur., żony Anny, córki Weroniki
II – † Genowefa Wolny