1 Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Począwszy od Środy Popielcowej zostaliśmy obdarowani czasem czterdziestu dni pokuty i nawrócenia. Nawrócenie jest nam konieczne, aby lepiej można było poznać Jezusa.

Nasza wiara będzie nieraz wystawiana na próbę, będzie kwestionowana – podobnie jak ludzie kwestionowali działalność Jezusa. Dlatego czas Wielkiego Postu jest nam dany jako czas łaski, aby wewnętrznie się przygotować na obchód Świąt Wielkanocnych i umocnić swoją wiarę.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W piątek, 15 marca – III piątek miesiąca. Modlimy się do Miłosierdzia Bożego.

• Dziś o godz. 16:30 Gorzkie Żale, a po nich Msza Święta wieczorna. Kończymy dziś czas rekolekcji parafialnych. Dziękujemy ojcom Oblatom Maryi Niepokalanej za wygłoszone do nas Słowo Boże, za ich posługę przez te 5 dni i udzielone sakramenty.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów.
  • W środę o godz. 15:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu .
  • W czwartek o godz. 18:30 zostanie odprawiona w naszym Sanktuarium Msza Święta w intencji wszystkich kapłanów – o świętość dla nich. Mszy będzie przewodniczył dziekan naszego dekanatu.
  • W piątek w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o godz. o 15:30 Droga Krzyżowa i Msza Święta.
  • W piątek o godz. 16:30 Droga Krzyżowa, o godzinie 17:00 Msza święta wieczorna. O godz 19:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież, dla młodzieży ze szkół średnich, pracującej i wszystkich, którzy nie mogą w innej porze uczestniczyć w tym nabożeństwie – serdecznie zapraszamy.
  • Spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00. Grupa AA ma spotkanie w tym dniu o godz. 18:00
  • W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. W kaplicach śpiew Gorzkich Żali zaraz po zakończeniu Mszy Świętej. W Sanktuarium nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16:00 z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił nasz ks. Marcin. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym wielkopostnym nabożeństwie. Składka z Gorzkich Żali jest przeznaczona tradycyjnie na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Franciszek i Helena Ryłko
Sobota 6:30 Rajcza † Weronika Najzer
7:00 Rajcza I – † Anna Biela, zmarli z rodziny
II – † Anna Tyrlik