09.10.2022 r. OGŁOSZENIA – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

Alessandro Pronzato dostrzega w naszych modlitwach zdecydowaną dominację prośby nad dziękczynieniem. Sporządzając listę bardzo pilnych próśb, z wielką uwagą, wręcz pedantycznie, określamy to, czego nam brakuje. Nie zauważamy natomiast tego, co każdego dnia otrzymujemy.

Trędowaci wyszli Jezusowi naprzeciw i głośno błagali o uzdrowienie. Jezus jednak uzależnił powrót do zdrowia od ich wiary – chciał, by z zaufaniem wypełnili Jego polecenie. Bardzo szybko zapomnieli o tym, jak wielkiego dobra doświadczyli. Zapewne podobnie stało się z ich wiarą.

Krzysztof Krawczyk zapytany, czy po wypadku samochodowym zmienił życie, odpowiedział: „Chciałbym panu powiedzieć o cierpieniu coś wzniosłego, że stałem się szlachetniejszy, ale nie przypuszczam. Ledwo zagrożenie minęło, a już mi się podobało, że jedzenie wjeżdża do łóżka”.

• Zapraszamy wszystkich na codzienny Różaniec pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
  • W czwartek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  • W sobotę, 15 października – wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W przyszłą Niedzielę nasza Parafia obchodzić będzie Uroczystość Poświęcenia Kościoła Parafialnego, było to dokładnie 15 października 1889 roku. Podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 w szczególny sposób poprzez naszą modlitwę podziękujemy Bogu za budowniczych, fundatorów i ofiarodawców naszego kościoła i Sanktuarium.
  • Po Mszach Świętych do puszek będziemy wspierać Fundusz Stypendialny, który wspiera zdolną i biedną młodzież pragnącą się rozwijać naukowo.
  • Pragnę podziękować anonimowemu sponsorowi, który ufundował naszej parafii 8 ton Ekogroszku na zimę, pragnął pozostać anonimowy. Także pragnę podziękować państwu Helenie i Tadeuszowi Lach za zrobienie i ufundowanie futerałów na naczynia liturgiczne (kielichy, monstrancje). I Wam drodzy parafianie i wszyscy, którzy wspieracie w jakikolwiek sposób nasz kościół i Sanktuarium z całego serca dziękujemy i zapewniamy o naszej stałej modlitwie w Waszej intencji i Waszych rodzin.

10.10 – 16.10.2022

10 PONIEDZIAŁEK :
6.30- za zm. Tadeusza Masłowskiego (od Krzysztofa Kocoń z rodziną)

7.00 – za zm. Helenę Gowin. ; ;
18.00 – za zm. Jana Kostkę w 40 r. śm. z żoną Krystyną.

11.10 WTOREK

6.30 – za zm. Piotra Bryję. A , »
7.00 – za zm. Marię Hołań z synem Piotrem (od pracowników biura Firmy Kocoń).

18.00 – za zm. Zygmunta Kasperkiewicza z żoną.

12.10 ŚRODA

6.30 – za zm. Piotra Bryję. ;
7.00 – dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski, zdrowie i opiekę MB Kazimierzowskiej dla Przemysława.
18.00 – O zdrowie i Bł. Boże i opiekę MB Kazimierzowskiej dla adoratorek Krwi Chrystusa.

13.10 CZWARTEK

6.30 – za zm. Piotra Bryję.
7.00 – za zm. Marię Hołań z synem Piotrem (od Krzysztofa Kocoń z rodziną).

18.00 – Za zm. Rozalię i Jana Kuśnierz
– Za zm. Zofię i Jana Dziasek z rodzicami Amelią i Wojciechem.

W KAPLICACH:
RAJCZA DOLNA
17.00 – za zm. Janinę i Tadeusza Szewczyk z rodzicami i swatem Józefem

RYCERKA DOLNA
17.00 – za zm. Józefa Czanieckiego.

14.10 PIĄTEK
6.30- za zm. Barbarę Bryś.
7.00 – Za zm. Józefę Kuśmierską z mężem i s i
Za zm. Józefa Węglarza. i Aaa
18.00 – za zm. Marię i Czesława Jonkisz z rodzicami

15.10 SOBOTA
6.30 – za zm. Barbarę Bryś.

7.00 – Za zm. Jadwigę Lach z meżem Józefem, z rodzicami i zięciem

Za zm. Jadwigę Kotela z rodzicami Franciszkiem I Marią

14.00 – Ślub: Karoliny Hubka i Kamila Powroźnik.

18.00 – za zm. Stanisława Oleksy w r. śm

16.10 NIEDZIELA
UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

7.00 – za zm. Zofię Szczotka (od Brygidy).
9.00 – za zm. Marię Ciapka w r. śm. z mężem Adamem.
10.30 – w int. wszystkich fundatorów i budowniczych naszego koscioła,
ofiarodawców, dobrodziejów i parafian, dla żyjących o Bł. Boże.
zdrowie i opiekę MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o chwałę Nieba.
– Za zm. Tadeusza Ptak w 20 r. śm.
11.45 – w int. Jadwigi i Mieczysława z ok. 50 r. zawarcia Sakramentu
Małżeństwa -dziękczynna za wspólne lata życia z prośbą o Bł. Boże,
zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej dla
Jubilatów i całej ich rodziny.

18.00 – za zm. Czesławę Lipart.
W KAPLICACH:
RAJCZA DOLNA
8.00 – za zm. Wiktorię Hulbój w r. śm. z mężem Józefem. synem Wiesiawem
rodzicami.

RYCERKA DOLNA
9.30 – za zm. Marię Zeman i syna Adama.

NICKULINA
11.00 – za wszystkich zmarłych z rodzin Róży Kobiet z Nickuliny i za
dusze w Czyśćcu cierpiące (od Zelatorki Anny).
SANATORIUM
15.00 -…