09.07.2023 R. – 14 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA PARAFIALNE

„Istnieje poważny sposób myślenia i niepoważny. Ten poważny reprezentują: interes, władza państwowa, biznes, tajna policja i każdy rodzaj rządzenia, niepoważny natomiast artyści, filozofowie, poeci, święci – ci wszyscy, którzy się nie liczą” – pisze ironicznie Imre Kertész.

Kim jest prostaczek, którego Jezus stawia wyżej niż mądrego i roztropnego? Prostaczek nie jest niedouczony, zacofany czy niemyślący. To człowiek, który mając poczucie własnej wartości, widzi także swoje ograniczenia; odczuwa pokorę wobec Boga, świata i człowieka.

Jerzy Surdykowski uważa, że mądrość jest skromna i jakby zawstydzona: „mądrość współczesna wstydzi się samej siebie, bo wie, że nie jest ani metamądrością, ani mądrością Bożą. Wie, że mało wie; wie, że jest grzeszna i zawodna. I to już tylko różni ją od głupoty jak noc od dnia”.

We wtorek, 11 lipca – Święto Świętego Benedykta, opata, Patrona Europy.

W Środę, 12 lipca – wsp. Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą wieczorną i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.

W czwartek, 13 lipca – wsp. Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W sobotę, 15 lipca – wsp. Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

W przyszłą Niedzielę, 16 lipca składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Krakowie..

Dziękujemy wszystkim składającym dziś ofiary na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium, modlimy się za Was i Wasze rodziny. Niech Matka Boża Kazimierzowska wyprasza Wam potrzebne łaski u Boga.

Jeszcze jutro można składać makulaturę do kontenera za kościołem, środki ze sprzedaży makulatury będą przeznaczone na wyposażenie kościoła w SHIRATI (Szeratif) w Tanzanii – Parafię prowadzi ks. Konrad Caputa, pochodzący z Żywca Zabłocia.

Witamy wśród nas wszystkich gości, którzy przybyli do nas na wakacje i urlopy, życzymy wam dobrej pogody i odpoczynku. Wszystkim wyjeżdżającym parafianom, także życzymy udanego odpoczynku. Niech Matka Boża Kazimierzowska, królowa Beskidów i Pani Rajczańska ma was w swojej szczególnej opiece.

OD 10 LIPCA  DO  16 LIPCA 2023 – INTENCJE MSZALNE

10.07.Poniedziałek

Godz. 7.00 – za zm. Józefa Prymskiego z żoną Stanisławą i synem Edwardem.

Godz. 18.00 – 1. za zm. Amelię i Mieczysława Paździorko.

1. za zm. Jana Jończy.

11.07. Wtorek

Godz. 7.00 – za zm. Stefana Tyc z rodzicami i teściami.

Godz. 18.00 – O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Barbary i Tomasza w 25 rocznicę ślubu.

12.07. Środa

Godz. 7.00 – 1 za zm. Marię i Józefa Zając z synami Janem, Tadeuszem oraz synowymi Heleną i Danutą.

1. W intencji Danuty Matyjasik o Boże Błogosławieństwo dla Niej i całej rodziny.

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Sporek z żoną Anielą.

13.07. Czwartek

Godz. 7.00 – za zm. Annę i Michała Sołtysik z synem Józefem.

Godz. 18.00 – za zm. Stanisława Koziołek z rodzicami i teściami.

14.07. Piątek

Godz. 7.00 –  za zm. Mieczysława Wiercigroch z dziadkami.

Godz. 18.00 – 1. za zm. Wiktorię i Józefa Piela z siostrą Cecylią.

1. W 60 rocznicę urodzin Czesława z prośbą o zdrowie i dalsze Boże Błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Niego i całej rodziny.

15.07. Sobota

Godz. 7.00 – za zm. Ignacego Piątek  z żoną Zofią i synem Janem.

Godz. 18.00 – Dziękczynna z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Małgorzaty w 60 rocznicę urodzin oraz Aleksandra w 65 rocznicę urodzin.

Godz. 19.30 Msza Św. w Ujsołach przy Kapliczce – O zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców.

16.07. Niedziela

Godz. 7.00 –  za zm. Kazimierza Salachna w 7 r. śmierci.

Godz. 9.00 –  za zm. Jana Góralewicz w r. śmierci z żoną Karoliną i rodzicami.

Godz. 11.00 – za zm. Karola Kurowskiego w 1 r. śmierci z rodzicami i teściami.

Godz. 18.00 – za zm. Genowefę i Kazimierza Butor.

W Kaplicach :

Rajcza Dolna  Godz. 8.00 – za zm. Krzysztofa Wiszniewskiego.

Rycerka Dolna Godz. 10.00 – Dziękczynna w 25 r. ślubu Urszuli i Marka z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.

Nickulina Godz. 16.30 – za zm. Marię i Franciszka Liszka.

Sanatorium Godz. 15.00 – ….