09.06.2024 r. – 10 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Zapraszamy na Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które są codziennie o godzinie 17.45.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

We wtorek, 11 czerwca – wsp. Św. Barnaby, apostoła.

W środę 12 czerwca – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, czytamy je podczas Nowenny i modlimy się w tych intencjach.

W czwartek, 13 czerwca – wsp. Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Od godziny 17.30 wystawienie Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej.

W czwartek, 13 czerwca – Udajemy się z Pielgrzymką do Mariazell, Sanktuarium Matki Bożej, powrót w Niedzielę 16 czerwca. Zbiórka wyjeżdżających o godzinie 4.45 Przy Sakntuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej w Rajczy.

W piątek, 14 czerwca – wsp. Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W sobotę, 15 czerwca – Beatyfikacja ks. Michała Rapacza będzie miała miejsce na zakończenie Kongresu Eucharystycznego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i fundatorom oraz wszystkim ludziom dobrej woli za ofiary, które składacie dziś na potrzeby naszego Sanktuarium, modlimy się za Was i Wasze rodziny przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej Kazimierzowskiej – Królowej Beskidów i Pani Rajczańskiej.

W przyszłą Niedzielę – 16 czerwca, składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Prasa:

1. W Gazecie Parafialnej c.d. O Liturgii Mszy Świętej oraz o Mariazell, gdzie udajemy się z Pielgrzymką.
  2. W „Gościu Niedzielnym” – a). O wydarzeniu, które miało miejsce kilka miesięcy temu p.t. „Zabici za wierność Chrystusowi”, b). O krzyżu, który jest Znakiem naszej tożsamości.
  3. W „Niedzieli” – przeczytamy o proboszczach…

OD 10. 06.  DO 16. 06. 2024 – INTENCJE MSZALNE

10.06. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 – 1. za zm. Adama Pryszcz

1. za zm. Joannę Matuła

Godz. 7.00 – za zm. Szymona Biber

Godz. 18.00 – 1. za zm. Janinę Kurpińską w 12 r. śm. z rodzicami

1. za zm. Annę Dziergas w 8 r. śm. z mężem Franciszkiem, synem Józefem, córkami                Elżbietą i Krystyną oraz wnukami Piotrem i Łukaszem

11.06. WTOREK ŚW. BARNABY APOSTOŁA

Godz. 6.30 – 1. za zm. Andrzeja Grygny

1. za zm. Stanisławę Plewa

Godz. 7.00 – 1. za zm. Józefa Kuś z żoną Adolfiną i synem Adamem

1. za zm. Jadwigę Gogler

Godz. 18.00 – za zm. Jana i Marię Wróbel w r. śm. z rodzicami z obu stron i z zięciem Leszkiem

12.06. ŚRODA

Godz. 6.30 – 1. za zm. Władysławę Gogler

1. za zm. Adama Pryszcz

Godz. 7.00 – 1. za zm. Helenę i Franciszka Pryszcz

1. za zm. Andrzeja Grygny

Godz. 18.00 – za zm. Janinę Kuś w 13 r. śm. z mężem Franciszkiem, rodzicami i teściami

13.06. CZWARTEK   ŚW. ANTONIEGO Z PADWY, PREZBITERA I DOKTORA                                                  KOŚCIOŁA

Godz. 6.30 – za zm. Władysława Hutyra w 20 r. śm. z żoną Marią

Godz. 7.00 – za zm. Antoni Gogler z rodzicami

Godz. 18.00 – za zm. Antoniego i Antoninę Kąkol z rodzicami i rodzeństwem

Rajcza Dolna:

Godz. 17.00 – o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla członkiń Róży                 Różańcowej p. Zając

Rycerka Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. Kazimierza Proszek z wnuczką Barbarą

14.06. PIĄTEK   BŁ. MICHAŁA KOZALA, BISKUPA I MĘCZENNIKA

Godz. 6.30 – 1. za zm. Antoniego Rybarskiego

1. za zm. Adama Pryszcz

Godz. 7.00 – za zm. Marię Byrską z mężem Józefem i synem Józefem

Godz. 18.00 – za zm. Stefanię Pszczółka z rodzicami

15.06. SOBOTA

Godz. 6.30 – 1. za zm. Władysławę Rybarską w r. śm. z mężem Józefem i synem Piotrem

1. za zm. Stefanię Abram

Godz. 7.00 – za zm. Franciszka Szwarc z żoną Marią

Godz. 18.00 – 1. za zm. Gertrudę i Czesława Mateńka

1. za zm. Kazimierę i Władysława Pawlus w r. śm.

16.06. NIEDZIELA

Godz. 7.00 – za zm. Alojzego Zawada z żoną Krystyną i córką Janiną

Godz. 9.00 – za zm. Leona Krzepina w 13 r. śm. z rodzicami i teściami

Godz. 11.00 – 1. za zm. Irenę Tyńc w r. śm. z mężem Janem