09.04.2023 R. – OGŁOSZENIA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Profesor Jadwiga Staniszkis nie ufa sobie do końca; nie wie, jak postąpiłaby w skrajnych okolicznościach: „Czy – podobnie jak Conradowski Lord Jim – uległabym instynktownie, bezwładnie (zanim przyszłaby refleksja moralna) impulsowi życia i skoczyła do szalupy, pozostawiając z tyłu powierzonych mi ludzi?”.

Przy grobie Jezusa postawiono najlepszych żołnierzy, którzy zdawali sobie sprawę z powagi sytuacji. Kiedy opowiedzieli arcykapłanom i starszyźnie żydowskiej o zmartwychwstaniu, musieli się przyznać do nieudolności i zaniedbania obowiązków. Kłamali – dla pieniędzy, ze strachu, a może z obydwu powodów.

W filmie Feliksa Falka komornik Lucjan Bohme bezwzględnie egzekwuje prawo. Jego skuteczność w ściąganiu należności wynosi osiemdziesiąt procent. Za nic ma zasady moralne czy litość. – Ja się nie boję nikogo! – oznajmia koledze. – Przyzwoity człowiek powinien bać się przynajmniej samego siebie – odpowiada Rafał.

• Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt, Msze Święte tak, jak w każdą Niedzielę. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  •    Przez cały tydzień przygotowujemy się do Niedzieli Miłosierdzia Bożego poprzez odprawianie Nowenny po wieczornej Mszy Świętej. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to także święto patronalne Caritas – składka przeznaczona jest na cele charytatywne.
  •    W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  •    W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w ciszy przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
  •     Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia czasu Wielkiego Tygodnia. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie naszej Świątyni – za dekorację, przygotowanie Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego. Dziękujemy także tym, którzy aktywnie włączyli się w oprawę liturgiczną, a także prowadzenie poszczególnych nabożeństw. W szczególny sposób pragnę podziękować Księżom Wikariuszom ks. Łukaszowi Lachowi i ks. Grzegorzowi Pydychowi, Ks. Franciszkowi Jeleśniańskiemu, Ks. Władysławowi Gruszce za pomoc w czasie całego Triduum, Liturgicznej Służbie Ołtarza, p. Organiście, p. Kościelnemu, Naszym Stażakom, Chórowi Parafialnemu, Młodzieży Oazowej, Grupie „EFFETHA”, Paniom ze Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, niosącym Horągwie i Feretrony podczas Procesji Rezurekcyjnej oraz wszystkim obecnym Gościom i Parafianom. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was swoim pokojem.
  • W przyszłą niedzielę odpust w kaplicy w Nickulinie o godz. 11:00. Zachęcamy do modlitwy w intencji całej parafii i mieszkańców Nickuliny.

Życzenia:

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy życzyć wszystkim Parafianom i przybyłym do nas Gościom pokoju serca, zdrowia, ludzkiej życzliwości. Niech Zmartwychwstały Jezus Błogosławi każdy dzień Waszego życia a radość Wielkanocna zagości w Waszych sercach i w każdej Wspólnocie rodzinnej. Alleluja Jezus Żyje!!!

10.04-16.04.2023

10.04 PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

7.00-za zm. Antoninę Szczotka wr.śm.
9.00-dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Cecylii i Jana w 50 r. ślubu.
11.00-za zm. Adama Banaś
18.00– za zm. Ludwika Łoboziak z żoną Franciszką i wnukiem Andrzejem.

RAJCZA DOLNA
8.00-za zm. Józefa i Wiktorię, Kazimierza i Monikę Hulbój.
RYCERKA DOLNA
9.30-za zm. Helene i Kazimierza Janota z rodzicami i rodzeństwem, Michalinę Całek z mężem Tadeuszem.
NICKULINA
11.00 – za zm. Helene i Ludwika Capanda z córką Barbarą.
11.04 WTOREK
6.30-za zm. Anna, Franciszek i Andrzej Lach.
7.00- za zm. Franciszka Hutyrę z córką Marią. 18.00-za zm. Sebastiana Wełniak w r. śm.

12.04 ŚRODA
6.30-za zm. Helenę Rybarską z rodzicami i braćmi. 7.00-za zm. Annę Paciorek z rodzicami wr. śm
18.00-za zm. Annę Szurma z mężem Edwardem i synem Ryszardem.
13.04 CZWARTEK
6.30-za zm. Zofię Śleziak.
7.00-za zm. Marię Pustelnik z mężem Józefem i rodzicami. 18.00-za zm. Mieczysława Kostkę z mężem Edwardem i dziećmi.

RAJCZA DOLNA
17.00-za zm. Bogdana Trubiłowicza.
RYCERKA DOLNA
17.00-za zm. Krzysztofa Puszyńskiego z ojcem Eugeniuszem wr.śm.

14.04 PIĄTEK
6.30 – za zm. Zofię Śleziak.
7.00 – za zm. Kazimierza Bury.
18.00 – za zm. Antoninę Rybarską w 1 r. śm.
15.04 SOBOTA
6.30 – za zm. Marię Pytlarz z mężem Janem i Annę Lach z mężem Józefem. 7.00- za zm. Barbarę Rus w r. sm.
16.00 – Ślub: Katarzyna Janota i Marcin Drabczyk.
18.00- O zdrowie i Bł. Boże dla Sebastiana w 18 r. urodzin.
16.04 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
ODPUST W NICKULINIE
7.00 – za zm. Rozalię Lach w 22 r. śm. z mężem Franciszkiem, córką Anną, synem Józefem z rodziną, zięciem Franciszkiem z rodziną i Elżbietę Lach z rodziną.
9.00- O zdrowie i Bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla księży pracujących w naszej Parafii oraz o powołania kapłańskie i zakonne – od Róży Kobiet z Ujsół.
11.00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Bł. Boże dla Katarzyny i Tomasza w 25 rocznicę ślubu.
18.00 – za zm. Stanisławę Hutyra w 9 r. śm. z mężem Michałem.
RAJCZA DOLNA
8.00- za zm. Agnieszkę Kocoń z mężem Tomaszem.
RYCERKA DOLNA
9.30 za zm. Józefa i Julię Brandys oraz zmarłych z rodziny.

NICKULINA ODPUST NA MIŁOSIERDZIE BOŻE
11.00-1. Dziękczynna za otrzymane łaski z ok. 76 r. urodzin Krystyny Barwan z prośbą o Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz w int. całej rodziny.
2- za z. Pawła Bogdał.
SANATORIUM