08.10.2023 r. 27 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Tadeusz Żychiewicz pisze, że ludzie mają skłonności do przeceniania własnej osoby. Często nic groźnego z tego nie wynika poza śmiesznością. Jednak bywa i tak, że taka postawa prowadzi do różnych dramatów.

Dzierżawcy w swojej pysze pomyśleli, że skoro znają zasady uprawy winorośli, to są również zdolni zarządzać całą winnicą. Właściciel jednak wytraci buntowników, a winnicę odda innym rolnikom.

Włodzimierz Fenrych, nawiązując do przypowieści o dzierżawcach, stwierdza, że wiedzieli oni tyle o działaniu i przeznaczeniu wina, co szczur mieszkający na stacji paryskiego metra o systemie komunikacji Paryża.

Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe pół godziny przed wieczornymi Mszami Świętymi.

W piątek, 13 października – wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

W przyszłą Niedzielę, 15 października będziemy obchodzić Dzień Papieski. Do puszek, po Mszach Świętych składać będziemy ofiary na Fundusz Stypendialny na pomoc w nauce i wykształceniu młodzieży z rodzin biednych. Więcej na ten temat poczytamy w Gazecie Parafialnej.

Wypominki za zmarłych składamy w Kancelarii Parafialnej. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne i półroczne wynosiła tak, jak za mszę Świętą od duszy a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiaręDuża część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i prosimy o modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych, nie zapominajmy o Nich w naszych modlitwach. Wypominki można składać bezpośrednio po Mszach Świetych w Kancelarii Parafialnej.

OD 9 PAŹDZIERNIKA  DO  15 PAŹDZIERNIKA 2023 – INTENCJE MSZALNE

ŚW. MAŁGORZATY MARII ALACOQUE, DZIEWICY

Godz. 6.30 – za zm. Zofię Ślebioda w 4 r. śmierci

– za zm. Józefa Lach