07.05.2023 r. – OGŁOSZENIA 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

W filmie Wernera Herzoga młody człowiek przez całe życie był trzymany w izolacji od ludzi. Nie umiał czytać, pisać ani mówić. Po uwolnieniu, kiedy poznał tajniki logiki, religii i filozofii, zamiast się otworzyć, zamknął się w sobie: „Poza tym, że żyję, nie ma we mnie nic ciekawego”.

Tomasz w imieniu apostołów przyznaje, że nie wiedzą, dokąd idzie Jezus, nie znają więc drogi, którą sami mają pójść. „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” – mówi Mistrz do uczniów i do wszystkich szukających sensu życia.

Ojciec Joachim Badeni mówił, że jego życie przed wstąpieniem do zakonu było puste: „Nic niewarte, śmieszne śmieci”. Arystokratyczny byt nie zostawiał w nim żadnych wartościowych doznań; nie czuł się do niczego powołany i nie rozwijał się. Prawdziwe życie odnalazł w zakonie.

Kalendarz Liturgiczny

Poniedziałek, 8 maja – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej na godzinę 17.45 codziennie.

W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klasy III. Msza Święta Komunijna o godzinie 11.00.

W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej wyjątkowo (przez wzgląd na Mszę Świętą Komunijną o godzinie 11.00) o godzinie 9.00 będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom, dlatego prosimy rodziców, aby dziecko zgłosili wcześniej w Kancelarii Parafialnej.

W przyszła Niedzielę składka kopertowa na cele inwestycyjne Naszego Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary na rzecz naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej Królowej Beskidów i Pani Rajczańskiej.