07.04.2024 R. – OGŁOSZENIA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Kalendarz LITURGICZNY:

W minioną środę o godzinie 11.00 odbyła się Msza Świeta w intencji Jubilatów obchodzących 50 lecie swojego małżeństwa, Jubilatom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia, niech wyrażą to słowa Świetego Jana Pawła II „Niech Wasza droga będzie wspólna. Niech Wasza modlitwa będzie pokorna. Niech Wasza miłość będzie potężna. Niech Wasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.” Po Mszy Świętej zapraszam do  Zakrystii po odbiór skromnej pamiątki z okazji waszego Jubileuszu. Przy tej okazji przepraszam za sytuację, która miała miejsce w środę, wynikła z przyczyn niezależnych od nas – widać diabeł nie śpi tylko miesza, bardzo proszę Jubilatów lub kogoś z rodziny o odbiór w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej (w najbliższym tygodniu) pamiątki, która została dla Jubilatów przygotowana.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.

W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 będziemy udzielać Chrztu Świetego – prosimy, aby rodzice zgłosili dziecko wcześniej w Kancelarii Parafialnej.

W przyszłą Niedzielę składka kopertowa na cele i potrzeby inwestycyjne naszego Sanktuarium i naszej Parafii. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie przed tronem Matki Bożej Kazimierzowskiej Królowej Beskidów i Pani Rajczańskiej – niech wyprasza Wam i waszym rodzinom Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski.

W najbliższą̨ niedzielę 14 kwietnia w godzinach od 9-tej do 13-tej zapraszamy na zbiórkę̨ krwi. Ambulans zaparkuje przed Kościołem w Rajczy. Aby oddać́ krew należy; – być́ zdrowym i nie mieć́ żadnych śladów infekcji (katar, kaszel, gorączka); –  mieć od 18 do 65 lat ; –  zjeść́ lekkostrawny posiłek i wypić́ około 1.5 litra płynów; –  zgłosić́ się̨ z dowodem osobistym; Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem, który możemy ofiarować́ drugiemu człowiekowi.

W poniedziałek popołudniu podczas silnego wiatru zerwało kilka sporych kawałków blachy miedzianej z wieży kościoła, które będziemy musieli zamieścić na swoim miejscu z powrotem. Dziękuję naszym Strażakom z Rajczy za pomoc w zabezpieczeniu terenu przy kościele.

Prasa:

1. W Gazecie Parafialnej możemy poczytać sporo na temat Bożego Miłosierdzia, polecam.
  2. W „Gościu Niedzielnym” o „Dzienniczku” Siostry Faustyny.
  3. W „Niedzieli” o działalności CARITAS –„Ludzie wiedzą, że można na nas liczyć”.

OD 08. 04.  DO 14. 04. 2024 – INTENCJE MSZALNE

Godz. 18.00 – za zm. Annę Szurma z mężem Edwardem i synem Ryszardem

11.04. CZWARTEK

Godz. 6.30 – za zm. Anielę i Jana Bednarz