06.08.2023 r. Niedziela – Święto Przemienienia Pańskiego – Ogłoszenia

Tabor to miejsce, w którym Jezus na chwilę odsłonił blask swej boskiej chwały. Uczynił to w obecności trzech uczniów, których przygotowywał do spotkania w godzinach swej słabości. Chciał, aby byli silni tym doświadczeniem. Miało ono zapaść w ich świadomości tak głęboko, aby w godzinie lęku Jezusa w Getsemani mogli Go umacniać, pocieszać, zapewniać o bliskości, a przede wszystkim sami pokonać wszelkie lęki. Ci trzej apostołowie mieli przejść przez doświadczenia Wielkiego Piątku z ufnością, że wszystko dobrze się skończy.

Tu, na ziemi, nawet głębokie przeżycia religijne nie gwarantują wytrwałości w godzinie ostrych ataków strachu czy słabości. Można zapomnieć nawet o słowie Ojca wypowiedzianym na Taborze, zapomnieć o spotkaniu z Mojżeszem i Eliaszem, można zapomnieć o wszystkich wzniosłych przeżyciach.

Dlatego Bóg lubi budować życie religijne na szarej, codziennej, pewnej wierności. Tabor jest przestrogą dla wszystkich, którym się wydaje, że wzniosłe przeżycia religijne stanowią fundament mocnej wiary.

Dziś wielu ludzi poszukuje w życiu religijnym mocnych doświadczeń. To niebezpieczne poszukiwania. Życie religijne polega na pełnieniu woli Ojca Niebieskiego, a nie na uniesieniach na modlitwie.

We wtorek, 8 sierpnia – wsp. Św. Dominika, prezbitera.

W środę, 9 sierpnia – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy,

Patronki Europy. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, odczytujemy je zawsze w czasie Nowenny i modlimy się w tych intencjach przed Cudownym wizerunkiem Matki Bożej Kazimierzowskiej.

W czwartek, 10 sierpnia – Święto Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika

ODPUST I UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI PATRONA PARAFII, zapraszamy, aby uczcić naszego Świętego Patrona. Msze Święte będą w tym dniu: o 7.00, 10.00, 18.00 w Sanktuarium i w Kaplicach w Dolnej Rajczy i Rycerce Dolnej o 17.00.

W piątek, 11 sierpnia – wsp. Św. Klary, dziewicy.

W sobotę, 12 sierpnia – w naszym Sanktuarium odbędzie się Dekanalny Dzień Osób Chorych i Starszych wiekiem. Bardzo prosimy w ich imieniu pomóżmy im dotrzeć tutaj, do Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej. Program na plakacie pod wieżą kościoła. O godzinie 9.30 spowiedź dla nich, potem o 10.00 Msza Święta połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, Błogosławieństwo Lourdzkie i po Mszy Świętej obok kościoła poczęstunek.

W przyszłą Niedzielę, 13 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika, zapraszamy na Sumę Odpustową o godzinie 11.00, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi nasz rodak, Ksiądz Andrzej Ślęczka obecnie Proboszcz Parafii Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, wcześniej misjonarz w Chile i Stanach Zjednoczonych Ameryki.

W przyszłą Niedzielę składka kopertowa na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium i Parafii. Niech wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców i ich rodziny wspomaga Matka Boża Kazimierzowska, Królowa Beskidów i Pai Rajczańska, niech uprasza Wam u Boga potrzebne łaski w codziennym życiu. Ostatnio skończyliśmy inwestycję związaną z konserwacją i złoceniem Balustrady Chóru, koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 63 000 zł, część tej inwestycji sfinansowała Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej (40 000) za co z całego serca dziękujemy. Pozostałą kwotę pokrywamy z własnych środków.

OD 07 SIERPNIA DO  13 SIERPNIA  2023 – INTENCJE MSZALNE

07.08. Poniedziałek

Godz. 7.00 – o powrót do zdrowia dla córki Karoliny i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla niej i całej rodziny.

Godz. 18.00 – za zm. Annę Paciorek z mężem Ludwikiem i synem Józefem.

08.08. Wtorek

Godz. 7.00 – za zm. Andrzeja Gotkowskiego.

Godz. 18.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Moniki i Sylwestra z okazji 25 r. ślubu.

09.08. Środa

Godz. 7.00 – za zm. Michała i Ewę Ryłko oraz zmarłych z rodziny.

Godz. 18.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej  Kazimierzowskiej dla Doroty i Sławomira w 20 r. ślubu.

10.08. Czwartek – ODPUST I UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI  ŚW.

WAWRZYŃCA DIAKONA I MĘCZENNIKA  PATRONA PARAFII

Godz. 7.00 – za zm. Stanisławę Kocoń oraz rodziców, teściów Jana i Karolinę Kuś.

Godz. 10.00 – za zm. Wawrzyńca i Anielę Zoń.

Godz. 18.00 – za zm. Andrzeja Arczyńskiego w 20 r. śm. z rodzicami Michaliną i Zbigniewem.

W KAPLICACH :

Rajcza Dolna : Godz. 17.00 – za zm. Karolinę Krzepina z rodzicami.

Rycerka Dolna : Godz. 17.00 – za zm. Wiktorię i Jana Bułka  z rodzicami.

11.08. Piątek

Godz. 7.00 –  za zm. Franciszka Butor.

Godz. 18.00 – za zm. Henrykę Liszka w 8 r. śm. z rodzicami Janem i Walerią.

12.08. Sobota

Godz. 7.00 – za zm. Annę, Franciszka i Andrzeja Lach.

Godz. 10.00 – W intencji wszystkich osób starszych, chorych i cierpiących.

Godz. 18.00 – za zm. Władysława Waligórę z rodzicami i zmarłymi z rodziny.

13.08. Niedziela

Godz. 7.00 –  za zm. Marię i Józefa Wolny z synem, synową i córką Władysławą.

Godz. 9.00 – 1. za zm. Marka Wiercigrocha w 7 r. śm.

1. Dziękczynna z okazji 40 r. ślubu Małgorzaty i Tomasza z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz w intencji z całej rodziny.

Godz. 11.00 – 1. za Parafian.

1. za zm. Celinę Kupczak.

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Czanieckiego z żoną Anną i wnuczkami.

W Kaplicach :

Rajcza Dolna  Godz. 8.00 – za zm. Bronisława Pastor w r. śm. z żoną Anną oraz Helenę Dziasek z mężem Franciszkiem.

Rycerka Dolna Godz. 10.00 – za zm. Jana Czanieckiego z rodzicami oraz braćmi Wiesławem i Józefem.

Nickulina Godz. 16.30 – za zm. Pawła i Zbigniewa Miturę.

Sanatorium Godz. 15.00 – ….