05.11.2023 r. – Ogłoszenia Parafialne – 31 Niedziela Zwykła

Ojciec Jacek Maria Bocheński głupotą nazywa romantyczną zasadę, według której człowiek powinien „mierzyć siły na zamiary”, a nie „zamiary podług sił”. Radzi, by nigdy nie porywać się na rzeczy, które przekraczają nasze możliwości.

Szansa, że obłudni i zakłamani faryzeusze wezmą sobie do serca krytykę Jezusa, była minimalna. A jednak św Paweł, Szymon z Arymatei, który odstąpił Jezusowi grób, czy zapewne wielu innych nawróconych, wcześniej było faryzeuszami.

Magdalena Mosiewicz uważa, że myślenia dorosłego, ukształtowanego człowieka nie da się zmienić przez dyskusje. Nawet logika i argumenty nie mają siły. Są jedynie chwile olśnień, kiedy jakieś zdanie czy zwrot coś w człowieku otwiera.

•    W tym tygodniu zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe za zmarłych, codziennie o godzinie 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą.
  •    W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach Nabożeństwa Różańcowego, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, podczas Nowenny czytamy je i modlimy się w tych intencjach.
  •    W czwartek, 9 listopada – Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
  • W piątek, 10 listopada – wsp. Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  •    W sobotę, 11 listopada – wsp. Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlimy się w intencjach naszej Ojczyzny. Uroczystości rozpoczynamy o godzinie 8.30 na Cmentarzu przy Kwaterze Legionistów, odśpiewaniem Hymnu Państwowego, wspólną modlitwą, złożeniem wiązanek i zapaleniem zniczy. Przejście pod mogiłę Czanieckich – modlitwa i przejście do kościoła. O godzinie 9.00 Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, na którą zapraszamy Władze naszej Gminy, Radnych Powiatu i Gminy, pracowników Gminy, Dyrekcje Szkół i nauczycieli, Poczty Sztandarowe, organizacje społeczne, młodzież i dzieci, rodziców i wszystkich, którym dobro Ojczyzny leży na sercu. Pamiętajmy, żeby wywiesić w tym dniu Flagę Białoczerwoną – jako wyraz wdzięczności dla tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.
  •    W Przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom. Prosimy rodziców, aby dziecko zgłosili w Kancelarii Parafialnej.
  •     W przyszłą Niedzielę składka kopertowa, na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej. W ostatnim czasie zebraliśmy we wrześniu 11,420 zł a w październiku 7460 zł. Dwa tygodnie temu, zostały oddane do złocenia Monstrancja i dwie puszki do rozdawania Komunii Świętej, jeśli Bóg pozwoli to może na Święta Bożego Narodzenia będą gotowe, również zostały założone nowe drzwi w Salce Katechetycznej i okna, koszt tej inwestycji wyniósł 11.000 zł, dziękujemy przy tej okazji naszemu Szafarzowi Eucharystii, Panu Andrzejowi Hutyrze za pomoc i założenie tych drzwi i okien w Salce i w mieszkaniach księży. Dziękujemy wszystkim fundatorom, ofiarodawcom i dobrodziejom również i tym, którzy wpłacają ofiary na konto parafialne, także dziękujemy za składane ofiary naszym braciom mieszkającym za granicą Rajczy i Polski. Zapewniamy Was o naszej nieustannej modlitwie w Waszej intencji i Waszych rodzin. Niech Matka Boża Kazimierzowska, Królowa Beskidów i Pani Nasza wyprasza Wam wszystkie potrzebne łaski u Boga i zdrowie.
  • Prosimy, aby zwrócić uwagę na czytane „Wypominki”. Jeśli pojawi się błąd w nazwisku lub jakiś brak, prosimy, aby zgłosić to w Zakrystii.

OD 6 PAŹDZIERNIKA  DO  12 LISTOPADA 2023 – INTENCJE MSZALNE

06.11. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 – za zm. Władysławę Owsińską i Asię Kantor

– za zm. Jacka Wawrzos