05.02.2023 r. – OGŁOSZENIA 5 NIEDZIELA ZWYKŁA

W poniedziałek,6 lutego – wsp. Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W piątek, 10 lutego – wsp. Św. Scholastyk, dziewicy. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.40 odbędzie się na Plebanii spotkanie Rady d.s. Ekonomicznych naszej Parafii.

W sobotę, 11 lutego – Wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o ludziach dotkniętych bólem i cierpieniem a także o wszystkich, którzy leczą i pielęgnują ludzi chorych, o Służbie Zdrowia.

W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom, prosimy rodziców, aby dziecko wcześniej zgłosili w Kancelarii Parafialnej przynosząc stosowne dokumenty.

W przyszłą Niedzielę składka kopertowa na cele inwestycyjne naszej Parafii i Sanktuarium. W styczniu zebraliśmy na ten cel 7290 zł. Niech wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom Matka Boża Kazimierzowska wyprasza wszelkie potrzebne łaski i Błogosławieństwo. Modlimy się za Was i Wasze rodziny.

Witamy w naszej Parafii wszystkich Gości, którzy przybyli do nas na odpoczynek. Życzymy Wam dobrych chwil i Opieki Matki Bożej Kazimierzowskiej, Królowej Beskidów i Pani Rajczańskiej.

Nasza parafia przystąpiła do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (POPŻ) przy współpracy CARITAS . Pomoc skierowana jest do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, których dochód miesięczny nie przekracza :–1 707,20 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,– 1 320,00 zł w przypadku na osobę w rodzinie. Aby otrzymać pomoc żywnościową należy zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  ( GOPS) w Rajczy w celu zakwalifikowania  się do programu od poniedziałku 30 stycznia. Odbiór żywności będzie się odbywał w biurze Parafialnego zespołu CARITAS w Rajczy po zakończeniu kwalifikacji i dopełnieniu wszystkich formalności.                        Prosimy o przekazanie tej informacji najbardziej potrzebującym. Prosimy, aby osoby składające deklaracje o zakwalifikowaniu się do programu, deklaracje składali w Kancelarii Parafialnej (wtorek od 7.30 – 8.30, środa od 18.30 – 19.30, sobota od 7.30 – 8.30) lub bezpośrednio po Mszach Świętych u Kapłanów.

Prasa:

1. W „Gościu Niedzielnym” zachęcam do przeczytania listu pt. „Przestańmy żyć internetowym chaosem”.
  2. W „Niedzieli” w specjalnym dodatku warto przeczytać o nawróconej modelce Klaudii.
  3. W Gazecie Parafialnej kolejny odcinek z cyklu „Z dziejów Parafii i Miejscowości” o Kapliczce Basistowej na Kamieńcu.

06.02 -12.02.2023

06.02 PONIEDZIAŁEK
6.30-za zm. Stanisławę Juraszek.
7.00 – za zm. Tadeusza Hutyrę w 1 r. śm.
18.00-W 25 rocznicę urodzin Kingi o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki
Bożej Kazimierzowskiej.
07.02 WTOREK
6.00 – za zm. Józefa i Józefę Paciorek, Annę i Franciszka Wajdeczko.
7.00 – za zm. Janinę Hutyra.
18.00 – za zm. Józefa Ćmiel z żoną Wiktorią, zięciem Karolem i Stanisławem.
08.02 ŚRODA
6.30 – za zm. Janinę Hutyra.
7.00 – za zm. Jana Lach w r. śm.
18.00 – za zm. Jana Migus z żoną Bronisławą, z rodzicami i teściami.
09.02 CZWARTEK
6.30-za zm. Janinę Hutyra.
7.00 – za zm. Stanisława Adamczyka.

18.00-W int. Tomasza z ok. 18 r. urodzin z prośbą o Bł. Boże, zdrowie i
opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz w int. całej rodziny.
RAJCZA DOLNA
17.00-za zm. Emilię i Władysław Gaweł.
RYCERKA DOLNA
17.00-W int. Pielgrzymów do Częstochowy i ich rodzin.
10.02 PIĄTEK
6.30-za zm. Stanisława Adamczyka.
7.00-za zm. Ewę Wieczorek.
18.00-za zm. Annę Oleś.
11.02 SOBOTA – ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH
6.30-za zm. Stanisława Adamczyka.
7.00- W int. wszystkich chorych z naszej Parafii i przebywających w szpitalu
o powrót do zdrowia i umocnienie w słabościach oraz w int. wszystkich,
którzy się opiekują chorymi i pielęgnują ich o siły i wytrwałość i
potrzebne łaski.
– za zm. Michała Józefa Ryłko.
18.00 – za zm. Franciszka i Bronisławę Piątek z córką Janiną i zięciem
Ludwikiem
12.02 NIEDZIELA (CHRZTY).
7.00 – za zm. Małgorzatę Wydra – Dadak z rodzicami.
9.00 – za zm. Annę Trzopek z synem Józefem.
11.00 – za zm. Ludwika Krzepinę w 13 r. śm. z żoną Wiktorią.
18.00 – za zm. Martę Ciurla.
RAJCZA DOLNA
8.00 – za zm. Mariusza Robak w 1 r. śm.
RYCERKA DOLNA
9.30 – za zm. Stanisława Matuszewskiego w 13 r. śm. z rodzicami Heleną i Antonim, Helena i Władysław Biernat.
NICKULINA
11.00 – za zm. Marię Latasiewicz.
SANATORIUM
15.00 – …