04.09.2022 r. OGŁOSZENIA – 23 NIEDZIELA ZWYKŁA

W filmie Pasja Jezus upada pod krzyżem, a żołnierze wyciągają z tłumu mężczyznę. Przez chwilę ich oczy odbijają się w sobie: twarz Boga staje się twarzą człowieka, twarz człowieka twarzą Boga. Przypadkowy przechodzień ma udział w zbawieniu.

„Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem”. Człowiek, który naprawdę chce pójść za Jezusem, powinien rozważyć, czy potrafi się wyrzec spraw, które dotychczas uważał za istotne, nawet tak ważnych jak rodzina.

W Wielki Piątek Jan Paweł II uczestniczył w drodze krzyżowej w prywatnej kaplicy, przed ekranem, na którym śledził transmisję z Koloseum. Kiedy rozważano śmierć Jezusa, wziął do ręki krzyż i mocno przytulił się do niego – jakby byli jedno.

Kalendarz Liturgiczny i czekające nas wydarzenia:

• W środę, 7 września – wspomnienie Świętego Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Zapraszamy w tym dniu na kolejne Nabożeństwo Fatimskie w tym rokuRozpoczęcie o godz. 19:00 modlitwą różańcową. O godz. 19:30 Msza Święta, następnie procesja z figurą Matki Bożej i zakończenie Apelem Jasnogórskim. Przed Różańcem i Mszą Świętą będzie można zakupić świece procesyjną z osłonką w cenie 3 zł.
  • W czwartek, 8 września – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • W przyszłą Niedzielę, 11 września, rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. W tym dniu składka kopertowa na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców zawierzamy Matce Bożej Kazimierzowskiej, modlimy się za Was i Wasze rodziny, a o godzinie 11.45 będzie także odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich Ofiarodawców i Fundatorów na cele naszego Sanktuarium.
  • Do soboty, do 10 września przyjmujemy intencje Mszy Świętych za żyjących na przyszły rok 2023, prosimy, aby mieć świadomość, że jednego księdza nasza Parafia będzie miała mniej, dlatego będzie ciężko o kolejne dodatkowe Msze Święte np. w Niedzielę lub Święta. Prosimy, by teraz o tym pomyśleć.
  • W Przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.45 będziemy udzielać Sakramentu Chrztu Świętego dzieciom, prosimy rodziców, aby swoje dzieci przyszli zgłosić wraz ze stosownymi dokumentami do Kancelarii Parafialnej.
  • W naszej Parafii, jak wszystkim wiadomo jednego księdza mamy mniej, dlatego po konsultacji z Duszpasterską Radą Parafialną jesteśmy zmuszeni do niewielkiej zmiany układu Mszy Świętych w naszej Parafii, bardzo tego żałujemy i przepraszamy za zamieszanie, ale nie mamy innej możliwości. Dziękujemy równocześnie Wam wszystkim za wyrozumiałość.
  • Już od tego tygodnia w Kaplicach: w Rajczy Dolnej i w Rycerce Dolnej będą odprawiane Msze Święte oprócz Niedzieli tylko w czwartki o godzinie 17.00, w poniedziałek i wtorek nie będzie tam Mszy Świętej. Równocześnie informujemy, że zamówione Msze Święte, które miały być odprawione w poniedziałek lub wtorek będą automatycznie przeniesione na czwartek. Wszystkich zainteresowanych przepraszamy.
  • Równocześnie informujemy, że od Nowego Roku w Niedzielę, w Sanktuarium nie Będzie Mszy Świętej o godzinie 10.30. Według nowego porządku Msze Święte będą cztery o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W kaplicach w Niedzielę zostaje tak jak do tej pory, czyli: w Rajczy Dolnej o 8.00, w Rycerce Dolnej o 9.30 i w Nickulinie o 11.00.