04.03.2024 R. – 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA – ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚWIĘTEGO KAZIMIERZA KRÓLEWICZA

Wątpliwa jest skuteczność surowego obrazu Boga: „Trudno znaleźć grzesznika, którego wizja kotła z wrzącą smołą odwiodła od romansu z cudzą żoną czy kradzieży portfela koleżance z biura”.

Jezus bierze do ręki bicz, siłą wypędza kupców i bankierów ze świątyni, wywraca stoły i rozrzuca monety. Wydawać by się mogło, że nie jest to najlepszy sposób rozprawienia się z ich działalnością.

Na pytanie dziennikarza, jaki obraz Boga wyłania się z jego prywatnej lektury Biblii, Jerzy Pilch odpowiada: „Luterski Bóg ojciec był surowy jak jasny gwint, ale był, może nawet tym bardziej był”.

•    Dziś Nasza Parafia obchodzi Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Kazimierza Królewicza, o godzinie 11.00 Uroczystą Mszę Świętą odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Prałat dr Franciszek Ślusarczyk, – dziękujemy Mu za tę posługę. Dziękujemy obecnym wśród nas kapłanom naszego Dekanatu na czele z Ks. Dziekanem Krzysztofem Żakiem.
  • Popołudniu zapraszamy na Gorzkie Żale, na godzinę 17.30 połączone z kazaniem pasyjnym. Podczas Gorzkich Żali będzie, już tradycyjnie zbierana ofiara na kwiaty do Bożego Grobu.
  •    Jutro, w poniedziałek, 4 marca – Uroczystość Świętego Kazimierza Królewicza, patrona naszej Parafii. Zapraszamy na Mszę Świętą, aby oddać cześć Świętemu Kazimierzowi i modlić się w intencji naszej Parafii przez Jego wstawiennictwo. Msze Święte o 6.30, 7.00 i 18.00.
  •    W Środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi. O 18.00 Msza Święta w intencje kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i stanu zakonnego .
  •     W piątek zapraszamy na Drogi Krzyżowe, które w Sanktuarium będą o godzinie 17.30, przed Mszą Świętą wieczorną i bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej – ta Droga Krzyżowa będzie prowadzona przez różne Grupy działające przy naszej Parafii, co tydzień inna grupa.
  •     W przyszłą Niedzielę składka kopertowa na cele inwestycyjne naszej Parafii i Sanktuarium. Wszystkim Fundatorom i Ofiarodawcom niech Matka Boża Kazimierzowska Królowa Beskidów i Pani Rajczańska wyprasza potrzebne łaski u Boga.
  • W przyszłą Niedzielę będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom. Prosimy rodziców, aby dzieci zgłosili w Kancelarii Parafialnej.

UWAGA!!!

Od dłuższego czasu obserwujemy niekontrolowane wyrzucanie śmieci na Naszym Parafialnym Cmentarzu – cmentarz jest monitorowany. Osoby, które wyrzucają odpady i śmieci z prywatnych mieszkań i domów będą ponosić tego czynu konsekwencje. Prosimy również, aby dbać o segregowanie odpadów.

OGŁOSZENIE CARITAS

W piątek i sobotę (8 i 9 marca) w sklepie Delikatesy Centrum na Rynku, przed Świętami Wielkanocnymi odbędzie się Akcja „TAK – POMAGAM”. Grupa naszego Parafialnego Zespołu Caritas będzie zbierać dary dla biednych, ubogich i potrzebujących, które potem będą rozdysponowane wśród potrzebujących pomocy. Zachęcamy do wsparcia bliźniego przed świątecznym okresem!

Od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.
Nowe kryteria wynoszą odpowiednio:
– dla osoby samotnie gospodarującej –
2056,40 zł
– dla osoby w rodzinie –
1 590 zł
W przypadku osób już zakwalifikowanych do Podprogramu 2023 przed 12 lutego 2024 r., NIE JEST wymagane wydanie nowego skierowania.

Dziś po Mszy Świętej można nabyć Paschaliki małe w cenie 15 zł i duże w cenie 25 zł, baranki w cenie 15 zł. środki i ofiary z tego tytułu przeznaczone będą na cele Caritas i pomoc potrzebującym pomocy.

OD 04. 03 DO 10. 03. 2024 – INTENCJE MSZALNE

04.03. PONIEDZIAŁEK   ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA – ODPUST

Godz. 6.30 – 1. za zm. Kazimierza Paciorek

1. za zm. Andrzeja Zając