03.12.2023 r. I Niedziela Adwentu – Ogłoszenia

W filmie Wernera Herzoga Nosferatu wampir dżuma opanowała miasto. „Cieszmy się więc każdym dniem” – krzyczy jeden z mieszkańców. Ludzie tańczą, oddają się rozpuście i przyjemnościom, ucztując wśród stada szczurów.

Jezus przestrzega uczniów, by podczas swojego przyjścia przy końcu świata nie zastał ich śpiących. Chrześcijanin to człowiek czuwający – zawsze gotowy na spotkanie z Jezusem. Śpiący to ktoś bez nadziei, kto na nic nie czeka.

Stanisława Celińska ma w domu przedwojenny kaflowy piec, na którym przykleja różne kartki, by nie zapomnieć o ważnych sprawach. Wśród nich jest sentencja: „Ucz się czekać, bo albo zmienią się rzeczy, albo twoje serce”.

• Po Mszy Świętej pod chórem kościoła możemy zaopatrzyć się w Świece Caritas na stół wigilijny, rozprowadzają je przedstawiciele działającego w naszej Parafii Oddziału Caritas, świece są w cenie takiej jak w poprzednim roku: małe po 15 zł a duże w cenie 30 zł, oczywiście można również podzielić się swoim darem serca składając ofiarę na cele, które realizujemy w ciągu roku – a warto dodać że pomagamy osobom bezdomnym, biednym i potrzebującym różnego wsparcia, w tym także materialnego, swoją działalność prowadzimy bezinteresownie. Dzięki Waszej pomocy i ofierze docieramy tam, gdzie inni tej pomocy potrzebują, w minionym roku wsparliśmy naszym działaniem około 60 osób. Zachęcamy i prosimy, aby młodzież naszej Parafii również angażowała się w niesienie bezinteresownej pomocy, wspomniał o tym Ksiądz Biskup Roman podczas kazania na Bierzmowaniu. Drodzy rodzice zachęcajcie swoje dzieci do tego rodzaju działalności, budzimy w ten sposób w młodych ducha współodpowiedzialności za drugiego człowieka. Spotkania mamy zawsze w czwartki o godzinie 18.30 – zapraszamy.
  •    W piątek i sobotę (8 i 9 grudnia) w sklepie Delikatesy Centrum na Rynku, przed Świętami Bożego Narodzenia odbędzie się Akcja „TAK – POMAGAM”. Grupa naszego Parafialnego Zespołu Caritas będzie zbierać dary dla biednych, ubogich i potrzebujących, które potem będą rozdysponowane wśród potrzebujących pomocy. Zachęcamy do wsparcia bliźniego przed świątecznym okresem!
  •     W tym tygodniu rozpoczynamy Roraty, które będą o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, ale również młodzież i całe rodziny. Niech będzie to czas szczególnej modlitwy o Pokój na Ukrainie i na świecie – nie zapominajmy, że nadal za naszą wschodnią granicą codziennie giną ludzie i dzieci. To też okazja podejmowania różnych postanowień, które niech się staną darem złożonym Jezusowi w Boże Narodzenie, poświęćmy swój czas na tą szczególną modlitwę. Dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki, będą losować figurki Matki Bożej i losować będziemy też nagrody.
  •    W poniedziałek, 4 grudnia – wsp. Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W tym dniu nie zapomnijmy w modlitwie o górnikach z naszej parafii i pracujących w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, która wsparła nas finansowo, a także o wszystkich, którym patronuje Święta Barbara zwłaszcza o naszych Barbarach i Basiach.
  • W środę, 6 grudnia – wsp. Św. Mikołaja, biskupa – miejmy nadzieję, że i w tym roku nas nie zawiedzie.
  •    W czwartek, 7 grudnia – wsp. Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi Świętej. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa z naszej parafii, modlić się będziemy przez wstawiennictwo Sługi Bożego, naszego rodaka Księdza Franciszka Bryję, kapłana, pallotyna, który urodził się w Rajczy 31 maja 1910 roku a zamordowany został przez Niemców 4 maja 1942 roku w Dachau. Zapraszamy wszystkich, aby modlić się za kapłanów, bo czasy są niełatwe.
  •    W piątek, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu w Sanktuarium o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00 a w Kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o godzinie 17.00. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  •    W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.45 jak co miesiąc, będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom, prosimy, aby dzieci zgłosić w Kancelarii Parafialnej przynosząc stosowne dokumenty.
  •     Dziękujemy Księdzu Piotrowi Susfałowi – naszemu wikariuszowi za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania oraz liturgii Mszy Świętej z przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. W szczególny sposób pragnę podziękować Animatorom: Państwu Irenie i Józefowi Lach, Jolancie Marszałek, Aleksandrze Worek, Zofii Krzepina i Annie Hutyra za prowadzenie spotkań przed Bierzmowaniem i poświęcony czas dla młodzieży, oby te spotkania przyniosły błogosławione owoce w życiu tej młodzieży.
  •     W przyszłą Niedzielę składka kopertowa na cele naszego Sanktuarium w ostatnim czasie zebraliśmy kwotę 12 900 zł. Wszystkim fundatorom, ofiarodawcom i dobrodziejom składamy podziękowanie i zapewniamy Was o naszej nieustannej modlitwie w Waszej intencji i Waszych rodzin. Niech Matka Boża Kazimierzowska, Królowa Beskidów i Pani Nasza wyprasza Wam wszystkie potrzebne łaski u Boga i zdrowie.
  •     W sobotę o godzinie 9.00 zapraszamy dzieci i młodzież na próbę Scholi Parafialnej.

OD 04. 12  DO  10. 12. 2023 – INTENCJE MSZALNE

04.12. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 – za zm. Genowefę i Piotra Hulbój

– za zm. Andrzeja Pustelnik