02.07.2023 r. – 13 NIEDZIELA ZWYKŁĄ – OGŁOSZENIA

Zdaniem księdza Krzysztofa Grzywocza w amerykańskiej psychologii funkcjonuje tendencja szukania we wszystkim sensu. Umiera młoda kobieta, a dziecku tłumaczą: nie smuć się, mamusia jest w niebie. Są wydarzenia, które sensu nie mają i wręcz źle jest się go tam dopatrywać.

Trudno pocieszyć człowieka, gdy dotyka go cierpienie. Nie jest prawdą, że jego problemy są mało istotne. „Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je” – tłumaczy Jezus.

Profesor Leszek Kołakowski uważa, że „życie każdego człowieka jest nieuchronną porażką”. Dopiero wiara daje akceptację życia. Dzięki niej człowiek może ufać, że jest sens zarówno w świecie, jak i w jego prywatnych dziejach, na przekór przeciwnościom życia i okropnościom historii.

•    Dziś nasza wspólnota parafialna dziękuje Panu Bogu za 354 lata obecności wśród nas Cudownego Wizerunku, słynącego łaskami Matki Bożej Kazimierzowskiej, który został nam dany przez Króla Jana Kazimierza 4 lipca 1669 roku, dziękujemy również za 6 rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej i za zgodę na budowę kościoła wydaną przez Króla. Te wydarzenia napawają nas radością, ale i odpowiedzialnością za przekaz wiary następnym pokoleniom Rajczan, którzy nie zapomną historii Obrazu i Sanktuarium i będą modlić się w tej świątyni, to od nas zależy, czy ten piękny kościół, który budowali nasi przodkowie za 10, może 20 czy 50 lat będzie stał, czy będzie rozebrany jak na zachodzie wiele kościołów, nawet zabytkowych zostało już rozebranych. Cieszymy się z obecności wśród nas J.E. Ks. Biskupa Piotra Gregera i dziękujemy mu za to, że zgodził się do nas przybyć i wspólnie z nami spotkać się przy jednym, wspólnym Stole Eucharystycznym, aby sprawować Ofiarę Pana Jezusa, dziękujemy i prosimy o rozpoczęcie tej Przenajświętszej liturgii.
  • W poniedziałek, 3 lipca – Święto Św. Tomasza, apostoła.
  •    W środę, 5 lipca – zapraszamy na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, o godzinie 19.00 Różaniec Fatimski, o 19.30 Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. Grzegorz Pydych. Pragnie w ten sposób Bogu podziękować za czas pobytu w naszej Parafii i oddać cześć Matce Bożej, wygłosi również Słowo Boże. Chciałbym przypomnieć, że ks. Grzegorz gorliwie u nas służył i pracował, organizował liczne pielgrzymki połączone ze zwiedzaniem ciekawych miejsc w Polsce i za granicą (Wiedeń, Budapeszt, Praga, Jasna Góra), w ostatnim czasie miała odbyć się pielgrzymka do Girtrzwałdu – Sanktuarium Maryjnego, na którą zapisało się mnóstwo osób, ale nie doszła ona do skutku z wiadomej przyczyny, głosił piękne kazania, zwłaszcza przypominające nam poszczególne przykazania Boże. Dziękujemy mu za pobyt w naszej parafii.
  •    W czwartek, 6 lipca – wsp. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00, sprawowaną w intencji Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne przez wstawiennictwo Sługi Bożego Ks. Franciszka Bryi.
  •    W piątek, 7 lipca – pierwszy piątek miesiąca, od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej, oddajemy w tym dniu cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, wszystkich czcicieli zapraszamy na Mszę Świętą, przypomnijcie drodzy rodzice dzieciom i młodzieży o Mszy Świętej i spowiedzi przed Pierwszym Piątkiem.
  • W sobotę, 8 lipca – wsp. Św. Jana z Dukli, prezbitera.
  •    W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom, prosimy, aby rodzice zgłosili dziecko wcześniej w Kancelarii Parafialnej.
  • W przyszłą Niedzielę składka kopertowa, na inwestycje w naszym Sanktuarium, ostatnio zebraliśmy kwotę 9920 zł. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów powierzamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.

OD 3 LIPCA DO 9 LIPCA 2023 – INTENCJE MSZALNE

03.07.Poniedziałek

Godz. 7.00 – za zm. Wiktorię Lach w 20 r. śm. z mężem Tadeuszem.

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Słowik z żoną Zofią.

04.07. Wtorek

Godz. 7.00 – za zm. Józefa Pytlarz.

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Pustelnika z żoną Marią i rodzicami.

05.07. Środa – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Godz. 7.00 – za zm. Marię i Franciszka Hazuka.

Godz. 19.30– 1. za zm. Stanisława Kąkol z żoną Józefą oraz Annę i Eugeniusza Gogler z synem Grzegorzem

2. za zm. Jakuba i Marię Hula.

06.07. Czwartek

Godz. 7.00 – za zm. Ewę i Michała Ryłko oraz zmarli z rodziny.

Godz. 18.00 – za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii, za siostry zakonne pochodzące z naszej parafii i o nowe powołania.

07.07. Piątek

Godz. 7.00 – 1. za zm. Jerzy Konieczny z mamą Dorotą i tatą Wiktorem.

2. za zm. Jan Tomala z rodzicami.

Godz. 18.00 – za zm. Michała Worek w 10 r. śm. z teściami Józefem i Anną Bryś.

08.07. Sobota

Godz. 7.00 – za zm. Bolesława Ficoń.

Godz. 18.00 – za zm. Emila Krząszcz z żoną Franciszką, synem Tadeuszem, córką Marią z mężem oraz za Józefa i Wiktorię Capanda.

09.07. Niedziela

Godz. 7.00 – za zm. Annę i Michała Grygny z synem Tadeuszem oraz Marią i Władysławem Bednarz.

Godz. 9.00 – za zm. Józefa Szumlas w 14 r. śm.

Godz. 11.00 – za zm. z rodziny Wilkosz i Oleś.

Godz. 18.00 – za zm. Mieczysława Maślanka.

W Kaplicach :

Rajcza Dolna Godz. 8.00 – za Parafian.

Rycerka Dolna Godz. 10.00 – za zm. Zbigniewa Zgodę z matką Ludwiką i bratem Eugeniuszem.

Nickulina Godz. 16.30 – za zm. Marię i Franciszka Kukuczka z rodzicami.

Sanatorium Godz. 15.00 – ….