OGŁOSZENIA – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.07.2022 r.

Filozof John Stuart Mill na rozkaz ojca prowadził codzienną księgowość doznawanych przyjemności. Każda miała określoną liczbę punktów. Co wieczór młody John obliczał punkty zarobione w danym dniu.

Marta, przyjmując Jezusa w swoim domu, dokłada wszelkich starań, by godnie Go ugościć. Jezus zdaje się jednak tego nie doceniać, nie zwraca uwagi na jej wysiłek. Nie nakazuje Marii, by pomogła siostrze.

„Do każdego dnia możesz przemycić czarodziejski element. […] jeśli kilka chwil codzienności napełnisz czymś nadzwyczajnym, ludzkim, życzliwym i uprzejmym; a więc świętem” – pisał Sándor Márai.

Dziś u nas gości S. Maria Śleziak, która podzieli się dziś z nami pewnymi doświadczeniami wojny na Ukrainie i pragnie podziękować za pomoc.

• W Środę, 20 lipca – wspomnienie Bł. Czesława, prezbitera, zapraszamy w tym dniu na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  • W Piątek, 22 lipca – Święto Świętej Mari Magdaleny.
  • W Sobotę, 23 lipca – Święto Świętej Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
  • W przyszłą Niedzielę 24 lipca, z racji Wspomnienia Świętego Krzysztofa – patrona Kierowców po Mszach Świętych w naszej Parafii odbędzie się poświecenie pojazdów Mechanicznych. Ofiary przy tej okazji zbierane będą przeznaczone na pomoc Misjonarzom (na zakup niezbędnych środków transportu). Proponuje się zasadę 1 grosz za 1 przejechany kilometr drogi.

18.07.22 – 24.07.22r.

18.07 – Poniedziałek – Dzień powszedni

700 – † Kazimierz Salachna w rocznicę śmierci;

1800 – † Bolesław Ficoń, rodzice, teściowie.

19.07 Wtorek – Dzień powszedni

700 – † Jan Tomala z rodzicami;

1800 – † Józef Ciepły z żoną Teofilą z synami.

20.07 – Środa – Dzień powszedni

700 – † Mariusz Robak;

1800 – o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny, a szczególnie dla małżonków w 10 rocznicę ślubu oraz dzieci z okazji urodzin.

21.07 – Czwartek – Dzień powszedni

700 – † Mariusz Robak;

1800 – † Stanisław Sznajdrowicz w 2 rocznicę śmierci z rodzicami i teściami.

22.07 – Piątek – Święto Św. Marii Magdaleny

700 – † Józefa i Karol Wiercigroch w rocznicę śmierci;

1800 – † Helena Sporek w 8 rocznicę śmierci.

23.07 – Sobota – Święto Św. Brygidy patronki Europy

700 – † Janina Juraszek z mężem Stanisławem i zięciem Adamem i synem Kazimierzem;

1800 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę MB dla Bartosza w 28 rocznicę urodzin.

24.07 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

700 – w intencji Barbary Lach z okazji 81 rocznicy urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz dziękczynna za odebrane łaski od Boga;

900 – † Wiktoria Kuś z mężem Stanisławem z rodzicami i teściami;

1030 – † Anna i Michał Grygny syn Tadeusz, † Maria i Władysław Bednarz;

1145 – † Anna i Wojciech Jędrzkiewicz;

1800 – † Emilia Stemplewska w rocznicę śmierci;

Rajcza Dolna:

800 – † Helena Dziasek z mężem Franciszkiem, Anna Pastor z mężem Bronisławem, Władysław Pytel;

Nickulina:

1630 † Edward Maślanka w 2 rocznicę śmierci;

Rycerka Dolna:

1700 – † Helena i Wojciech Hołota w rocznicę śmierci.