28.08.2022 r. OGŁOSZENIA – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA DOŻYNKI PARAFIALNE

 Panie, dobry jak chleb,
bądź uwielbiony od swego Kościoła,
bo Tyś do końca nas umiłował,
do końca nas umiłował.

 

Tyś na pustkowiu chleb rozmnożył, Panie,
byśmy do nieba w drodze nie ustali.
Tyś stał się Manną wędrowców przez ziemię,
dla tych, co dotąd przy Tobie wytrwali.

Pieśń eucharystyczna. Powstała w 1987 r. z okazji II Krajowego Kongresu Eucharystycznego.

Słowa ks. Józef Zawitkowski, muzyka ks. Wiesław Kądziela.

Stanisława Celińska zawsze chciała być najlepsza: „Nie potrafiłam się przyznać, że czegoś nie umiem. Nie umiałam powiedzieć «nie». I zapędziłam się w kozi róg. Wzięłam na siebie tyle tego wszystkiego, tak strasznie chciałam wyrobić, że to wszystko pękło”.

W większości wypadków ambicja pomaga nam w osiąganiu różnych celów, przyczynia się do naszego rozwoju. Trzeba jednak pamiętać, jak naturalne jest to, że w codziennym życiu zajmujemy przeróżne miejsca, w niektórych dziedzinach również te ostatnie.

Zbigniewa Religę rodzice uczyli bardzo istotnej rzeczy: „Cały czas zwracali mi uwagę na to, że nie jestem najważniejszy na świecie. Wciąż przypominali, że ludzie będący wokół nas są tak samo ważni jak my. W ten sposób nauczyli mnie szacunku do innych”.

Kalendarz Liturgiczny:

 • W poniedziałek, 29 sierpnia – wsp. męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela
 • W środę, 31 sierpnia – zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Mszę Świętą wieczorną o godz. 18.00, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek, 1 września Inauguracja Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego, zapraszamy na specjalną Mszę Świętą w Naszym Sanktuarium na godzinę 8.00 wszystkie dzieci, młodzież, dyrekcję szkoły, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Zachęcamy by skorzystać wcześniej ze Spowiedzi Świętej, aby móc na Mszy Świętej przyjąć Komunię Świętą, dlatego przypominam, że spowiadamy codziennie przed Mszą Świętą a w środę dodatkowo będziemy spowiadać od godziny 17.30.
 • W Rycerce Dolnej Msza Święta na Rozpoczęcie Roku Szkolnego także o godz. 8.00, zapraszamy.
 • W tym dniu przypada także pierwszy Czwartek miesiąca, od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi świętej. Zapraszamy rodziny kapłanów i sióstr zakonnych oraz Apostolat „Margaretka” na wieczorną Mszę Świętą w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii, pochodzących z niej, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za zmarłych kapłanów.
 • W Kaplicach Rajczy Dolnej, Rycerce Dolnej w tym dniu Msza Święta o godzinie 17.00.
 • W Pierwszy Piątek miesiąca od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi świętej, zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa do wspólnej modlitwy a szczególnie Stowarzyszenie Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej wieczornej Posiedzenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 • W sobotę, 3 września – wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Wszystkie Róże Żywego Różańca zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 7.00, aby oddać cześć Niepokalanemu sercu Matki Bożej, po Mszy Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wspólny Różaniec połączony z rozważaniami tajemnic, potem zmianka tajemnic różańcowych.
 • Jest to również pierwsza sobota miesiąca, pamiętajmy o Mszy Świętej za chorych, cierpiących, starszych i przebywających w szpitalach z naszej parafii oraz wszystkich opiekujących się nimi, ta Msza Święta jest zawsze o godzinie 7.00. Kapłani w tym dniu pojadą z posługą sakramentalną do chorych i starszych od godziny 8.30, prosimy, aby zgłosić ich w zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej do piątku.
 • W tym dniu nasz ksiądz wikariusz Grzegorz Pydych obchodzi swoje imieniny, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Życzymy Mu Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Kazimierzowskiej, niech cieszy się zdrowiem, szacunkiem tych, którym służy a także życzymy Mu gorliwości w posłudze kapłańskiej i wielu pomysłów dla ożywienia duszpasterstwa w naszej parafii.
 • W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji.
 • Od jutra będzie można zamawiać Msze Święte na przyszły rok 2023. Będziemy przyjmować intencje po Mszach Świętych rannych i wieczornych, tak by nie blokować godzin kancelaryjnych, oprócz pierwszego piątku i pierwszej soboty. W pierwszej kolejności prosimy, aby zgłaszali się wszyscy, którzy chcą zamówić Msze na urodziny np. 18 lat, jubileusze np. małżeńskie, 50 lat życia, 25 lat, 65 lat, rocznice ślubu, imieniny, rocznice Chrztu Świętego, Msze okolicznościowe – ogólnie za żyjących, przyjmujemy te intencje do 10 września a potem już wszystkie pozostałe Msze Święte, także za zmarłych.
 • Prasa:
 1. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać, dlaczego, niektórzy ludzie odchodzą od Kościoła?
 2. W „Niedzieli” jest sporo miejsca poświęcone Jasnej Górze i pewnym tajemnicom tam się znajdującym.
 3. W naszej Gazecie Parafialnej jest wspomnienie o księdzu Witoldzie Włochu, naszym Rodaku. I kolejny odcinek z cyklu: „Z dziejów Parafii i Miejscowości” – o siostrach zakonnych pochodzących z naszej Parafii.
 4. W „Małym Gościu” jest odpowiedź na pytanie: „Czy uzdrowienie jest możliwe?”